Kolejny dzień przynosi nam nowe wieści ze świata mobilnej technologii. Tym razem najświeższe informacje dotyczą amerykańskiej firmy Apple, a ściślej rzecz ujmując o ich nadchodzącym smartfonie. Urządzenie, które tym razem ma być bardziej kompaktowe za sprawą mniejszego ekranu. Mówi się, że będzie to iPhone 7c.

Taką informację podał serwis M.I.C. Gadget, który to na przykład był źródłem ujawnienia zdjęć ramki iPhone’a 6s, czy chociażby zdjęć iPada 3 i iPhone 4. Według tego serwisu, Apple planuje w najbliższych miesiącach zaprezentować 4-calowego iPhone’a 7c, a nie jak początkowo sądzono iPhone’a 6c. Nowy smartfon amerykańskiej firmy prawdopodobnie zobaczymy już w lutym, a nie we wrześniu, jak przyzwyczaiło nas Apple.

Pokazanie właśnie iPhone’a 7c ma sens, a to ze względu na to, że we wrześniu w przyszłym roku zobaczymy zapewne iPhone’a 7 i 7 Plus. Raczej nazwanie kompaktowej wersji jako iPhone 6c blado by wyglądało, kiedy to w 2016 roku na salonach będzie królować siódma odsłona „niesamowitych” smartfonów od amerykańskiej korporacji. Takie jest moje zdanie. Jeśli plotki okażą się prawdziwe, to Apple też musiało wyjść z takiego założenia.

Innym powodem takiego działania może być to, że firma z Cupertino nie chce robić konkurencji iPhone’om 7. Podobne zdanie mają analitycy, którzy też twierdzą, że Apple rzeczywiście ogłosi na początku 2016 roku takie urządzenie. Mówi się, że iPhone 7c będzie posiadać wspomniany 4-calowy wyświetlacz z zaoblonym szkłem na krawędziach, procesorem Apple A9 i komunikacją NFC. Dodatkowo ma się pojawić 8 Mpix aparat główny i przednia kamerka w rozdzielczości 1,8 Mpix. Zastosowanie takiej wielkości w przednim aparacie oznaczałoby cofnięcie się firmy, bo jak wiemy najnowsze iPhone’y i konkurencja mają 5 Mpix. Dlatego, jeśli faktycznie będzie to 1,8 Mpix to będzie to spora wada. Tym bardziej, że tanio iPhone’a 7c nie zdobędziemy.

Przypuszcza się również, że iPhone 7c pojawi się w dwóch lub trzech wersjach kolorystycznych. Sama obudowa ma być wykonana z metalu, a nie z plastiku jak w przypadku iPhone’a 5c. Jeśli chodzi o cenę, to na dzień dzisiejszy mówi się o granicy między 400, a 500 dolarów.

na zdjęciu tytułowym: Apple iPhone 5c
źródło: M.I.C. Gadget przez GSMDome