Jeśli chodzi o firmę Xiaomi i jej produkty, to najbardziej w ostatnim czasie czekałem na ich opaskę Mi Band 1s, która względem poprzednika została wzbogacona o pulsometr. Została ona zaprezentowana miesiąc temu, tak więc jest to świeży produkt i Ci, co jeszcze nie posiadają tego typu gadżetu powinni się nad tą ofertą poważnie zastanowić. Innym urządzeniem od Chińczyków, na którego czekam jest smartfon Xiaomi Mi 5. Właśnie w sieci pojawiły się rendery i prawdopodobna data premiery.

Nowe zdjęcia przedstawiające kolejną generację Xiaomi Mi ukazały się na stronie Weibo. Dzięki nim możemy zobaczyć jak najprawdopodobniej będzie wyglądać smartfon. Co ciekawe, na fotografii widać, że Mi 5 będzie posiadać fizyczny przycisk pod ekranem. Będzie to zatem pierwsze urządzenie Xiaomi z przyciskiem Home. Pokrywa się to z ostatnimi plotkami, które mówiły, że Xiaomi Mi 5 zostanie wyposażony w skaner linii papilarnych i tym samym obala plotkę, jakoby Mi 5 dostał ultradźwiękowy skaner linii papilarnych od firmy Qualcomm. W przeciwieństwie do zwykłych czytników, ultradźwiękowy skaner linii papilarnych może zostać osadzony pod ekranem dotykowym. Brzmi ciekawie, ale ponoć ta technologia nie jest jeszcze dopracowana i stabilna. Dlatego Chińczycy zdecydowali się na tradycyjny czytnik w przycisku Home.

Xiaomi Mi 5 - render
Xiaomi Mi 5 – render / fot. Weibo

 

Oprócz zdjęcia dowiedzieliśmy się też innej ciekawej informacji. Otóż mówi się, że Xiaomi Mi 5 swoją premierę będzie miał 21 stycznia, a w sklepach pojawi się w kolejnym miesiącu. Z ostatnich przecieków wiemy, że smartfon ma mieć 5,2-calowy wyświetlacz i zasilany będzie przez procesor Snapdragon 820. Sam ekran oferować ma funkcję Force Touch, czyli rozpoznawania siły nacisku naszego palca. Mi 5 od razu po wyjęciu z pudełka pracować ma na Androidzie 6.0 Marshmallow. Dodatkowo Weibo twierdzi, że Mi 5 będzie dostępny w dwóch wersjach – jedna za równowartość 311 dolarów, a druga za 389 dolarów.

źródło: Weibo przez PhoneArena