Samsung oficjalnie wprowadził na rynek Japoński ulepszoną wersję Galaxy A8. Na wstępie warto zaznaczyć, że nie jest to urządzenie z nowej serii Galaxy A 2016, która ostatnio została zaprezentowana przez Koreańczyków. Uznali jednak, że po dobrym roku obecności na rynku tego modelu czas na jego odświeżoną wersję.

Zmiana dotyczy głównie procesora. W odświeżonej wersji Samsunga Galaxy A8 znajdziemy teraz procesor Exynos 5433, który zastępuje dotychczasową jednostkę Snapdragon 615. Pozostała specyfikacja nie uległa zmianie. Wsparcie dla „centrum dowodzenia” przyjdzie ze strony 2 GB pamięci operacyjnej RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Na szczęście wraz z nowym wariantem producent nie zrezygnował ze slotu na kartę pamięci, który wspiera karty do 128 GB.

Samsung Galaxy A8 - odświeżona wersja
Samsung Galaxy A8 – odświeżona wersja / fot. Samsung

 

Samsung nie ingerował również w aparat. W Galaxy A8 przeznaczonym dla Japonii także znajdziemy 16 Mpix aparat główny i 5 Mpix aparat z przodu. Bateria w tym smartfonie to 3050 mAh przy zachowaniu grubości 6 mm. W przycisku Home został ulokowany czytnik linii papilarnych. Całość pracuje na Androidzie… 5.0.1 Lollipop.

Samsung Galaxy A8 / fot. Samsung
Samsung Galaxy A8 / fot. Samsung

 

W sumie nie wiem dlaczego Samsung zdecydował się na taki krok. Przecież ostatnio pokazali nowe smartfony z tej serii na rok 2016. Chyba lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie tych modeli niż prezentować nowy wariant Galaxy A8. Chyba, że Koreańczycy nie planują w ogóle pokazać Galaxy A8 2016, ale chyba nie wydaje się to prawdopodobne. Smartfon w Japonii będzie w kolorze białym, złotym oraz czarnym. Cena nie została ujawniona, natomiast smartfon pojawi się w sprzedaży w tym kraju jeszcze w tym miesiącu.

źródło: Samsung przez PhoneArena