Zawsze powinno być tak, że przed oficjalnym wypuszczeniem aktualizacji dla jakiegoś urządzenia, powinno się ją dokładnie przetestować. Wiemy, że nie zawsze tak jest, o czym przekonałem się na własnej skórze, a raczej własnym smartfonie, jak Galaxy Note 4 dostał Lollipopa. Teraz głównym tematem jest już Marshmallow, a dokładniej aktualizacja dla Huawei P8. Jak podaje producent, można razem z nim przetestować najnowszą wersję systemu dla tego flagowca.

Huawei Consumer Polska poszukuje 100 osób, które mają Huawei P8 i chcą jako pierwsi przetestować na swoim smartfonie najnowszy system Android 6.0 Marshmallow i nakładkę EMUI w wersji czwartej. Taka informacja pojawiła się na oficjalnym profilu firmy. Zapewne zastanawiacie się jak się zgłosić do testów? Już wyjaśniam.

Przede wszystkim trzeba przejść do odpowiedniego tematu na forum Huawei Polska i zgłosić swoje urządzenie do testów na adres e-mail [email protected]. W treści wiadomości trzeba umieścić IMEI swojego smartfonu i numer aktualnie zainstalowanej na smartfonie wersji oprogramowania. Jeśli zostaniemy zakwalifikowani do testów (a przypomnę, że tylko 100 osób przystąpi do testu), to aktualizacja powinna wkrótce zostać automatycznie wykryta przez urządzenie. Pamiętajcie też, by wiadomość wysłać jak najszybciej, bo termin zgłoszeń jest dość krótki i kończy się 14. grudnia 2015 roku o godzinie 12:00.

Huawei podał też zmiany jakie wprowadzono w nowym EMUI, a trzeba przyznać, że jest ich całkiem sporo. Pojawi się nowy menedżer zadań, animowane odblokowywanie telefonu, nowe dzwonki, rejestrator ekranu, aplikacja z kompasem i zarządzanie panelem powiadomień. Będzie też można łatwiej grupować kontakty i szybko anulować wiadomość, jeśli ta zostanie błędnie wysłana. Zmiany dosięgną też galerii, gdzie pojawią się nowe filtry, edycja tekstów, zarządzanie katalogami i bezprzewodowym drukowaniem, a w aparacie pojawi się tryb rozpoznawania tekstu i tryb profesjonalny.

Ktoś już się zgłosił do testów?

źródło: Huawei Polska przez Tabletowo