Na początku grudnia poznaliśmy odświeżoną, nową serię smartfonów z serii Galaxy A 2016, w skład której wchodzi Samsung Galaxy A3, A5 i A7. Smartfony te zostały ulepszone nie tylko pod względem specyfikacji, ale również wyglądu. Wielu osobom, sądząc po komentarzach, urządzenia przypadły do gustu. Mnie osobiście też nowe smartfony Galaxy A się spodobały. Z pewnością będzie to dobra alternatywa, choć wszystko zależeć będzie od ceny. A co powiecie na jeszcze jednego przedstawiciela (i pewnie nie ostatniego) z tej linii? Właśnie w sieci pojawiła się specyfikacja nadchodzącego Galaxy A9 (2016).

Kolejny, większy przedstawiciel Galaxy A na przyszły rok nie powinien nikogo dziwić. A to dlatego, że w ostatnim czasie sporo pojawiło się informacji o Samsungu Galaxy A9 (2016). Dziś, jak już wspomniałem, wyciekła specyfikacja tego modelu za pośrednictwem oficjalnych zdjęć promocyjnych. Galaxy A9 (2016) będzie wyposażony w aż 6-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości Full HD. Tym samym będzie to największy przedstawiciel tej serii. Centrum dowodzenia stanowić ma 8-rdzeniowa jednostka Snapdragon 620 o taktowaniu zegara 1,8 GHz. Wsparcie przyjdzie ze strony 3 GB pamięci RAM oraz grafiki Adreno 510.

Samsung Galaxy A9 (2016) będzie wyglądał tak samo jak reszta jego braci, czyli zobaczymy w akcji metal i szkło, które będzie zaoblone na krawędziach (2.5D). Jeśli chodzi o główny aparat, to ten ma być taki jak w Galaxy A7 (2016), czyli 13 megapikselowa matryca z przysłoną o wartości f/1.9. Natomiast do zdjęć selfie posłuży aż 8 megapikselowy aparat z obsługą zdjęć panoramicznych. Na dane dla użytkownika oddane zostanie 32 GB pamięci flash, a energii dostarczy pojemna bateria 4000 mAh. Smartfon będzie posiadał moduł LTE Cat. 7.

Zdjęcia promocyjne, które pojawiły się w Internecie zdradzają, że smartfon zadebiutuje z Androidem 5.1.1 Lollipop. Pewnie szybko zostanie zaktualizowany do Marshmallowa. Oczywiście nie zabraknie czytnika linii papilarnych w przycisku Home i wsparcia dla Samsung Pay.

Samsung Galaxy A9 (2016) swoją premierę powinien mieć „na dniach” i szybko pojawi się w sklepach. Sądzi się, że jeszcze w okolicach świąt Bożego Narodzenia, a jeśli nie to na początku stycznia. Sądząc po języku na zdjęciach, możemy przypuszczać, że w pierwszej kolejności smartfon zawita do Chin. Podobnie było z nowymi Galaxy A3, A5 i A7.

Pod tym linkiem możecie zobaczyć film, który wyciekł dosłownie przed chwilą, gdzie widać Galaxy A9 (2016) obok Galaxy A7 (2016).

źródło: Weibo, GalaxyClub przez GSMArena