Z firmą HTC jest tak, że ona bardzo chce, ale coś jej nie wychodzi. Tak naprawdę flagowce Tajwańczyków są bardzo dobrymi smartfonami, które na niemal równi mogą stawać w szeregu z innymi flagowcami. Tylko, że flagowe okręty HTC nie mają tego czegoś, co by zachęciło rekordową ilość osób do zakupu. Może brakuje firmie dobrej reklamy? Może już fani są znudzeni małymi zmianami? Jedno jest pewne, firma HTC miała spore problemy finansowe i coś musi z tym zrobić. Ostatni miesiąc na szczęście przyniósł tajwańskiemu producentowi przypływ gotówki. Niestety rok wcześniej, w tym samym miesiącu, firma zarobiła więcej. Liczę jednak na to, że HTC odbije się i pokaże w 2016 roku ciekawe smartfony. Niestety HTC One X9, który wyciekł na zdjęciach nie wróży dobrze.

W listopadzie HTC One X9 pojawił się w TENAA (chiński odpowiednik FCC) i już wtedy mogliśmy zobaczyć wygląd smartfonu. Nie mniej jednak, dzisiaj w sieci pojawiły się nowe, dokładniejsze zdjęcia One X9. Muszę przyznać, że smartfon prezentuje się lepiej, ale niestety jak na średnia klasę to wydaje mi się, że i tak za mało. Konkurencja w tej klasie ma sporo ładniejsze smartfony już teraz i obawiam się, że HTC znowu przegra bitwę o klienta. Dodatkowo, niektóre firmy już teraz zapowiedziały swoje smartfony na 2016 rok ze średniej półki cenowej i są ładniejsze. O tak, chociażby seria Galaxy A 2016 od Samsunga. Jedyne co powinno zachęcić konsumentów to dobra cena, choć wiadomo, że HTC nie ustali niskiej kwoty i nie będzie ona atrakcyjna. Jeśli będzie ona zbliżona do serii Galaxy A, to HTC przegra. Takie mam zdanie.

Na początku przypuszczano, że nowe urządzenie HTC będzie posiadało parametry techniczne z najwyższej półki, a co za tym idzie będzie flagowym smartfonem. Jak się okazuje, One X9 zaliczać się będzie raczej do średniej klasy, o czym świadczy specyfikacja. Ostatnie plotki mówiły o 5,5-calowym wyświetlaczu i rozdzielczości Full HD. Za płynne działanie odpowiadać ma 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 2,2 GHz i 2 GB RAM. Poza tym smartfon ma posiadać 16 GB pamięci wbudowanej, która ostatecznie i tak będzie mniejsza. Na szczęście będzie slot na karty pamięci i co ciekawe, obsługujący karty o pojemności do 1 TB.

Z tyłu One X9 wyposażony zostanie w 13 Mpix aparat główny, a z przodu w 5 Mpix kamerkę. Uf. Plotki nic nie mówią o technologii UltraPixel. Może to i dobrze? Niestety przeciek twierdzi, że One X9 przyjdzie z Androidem 5.0.2 Lollipop, choć moim zdaniem pojawi się już z nowszym systemem. Smartfon ma zadebiutować na początku przyszłego roku, najprawdopodobniej w styczniu. Cena i dostępność nie jest jeszcze znana.

źródło: CNMO przez PhoneArena