Huawei Band B0 to najnowsze urządzenie wearables od Huawei, które jest też znane jako Honor Zero. Jego oficjalna premiera odbyła się kilka miesięcy temu w Chinach na równi ze smartfonem Honor 7i, wyposażonym w nietypowy, obracany aparat. Nowa opaska fitness miała zaskoczyć swoim wyglądem, funkcjonalnością oraz niską ceną i biorąc pod uwagę debiut na polskim rynku, chyba się udało. 

Wygląda na to, że mimo premiery podczas konferencji marki Honor, nowy smartband będzie sprzedawany w Polsce jako Huawei Band. Widać to nie tylko po nazwie, ale logo producenta na wewnętrznej stronie obudowy. Huawei Band to lekka opaska fitness (jakoś trudno nazwać mi ją smartwachem), która wyróżnia się minimalistycznym designem, ale też okrągłą obudową wykonaną ze stali nierdzewnej. W obudowie umieszczono ekran OLED o przekątnej nieco ponad 1 cala i właśnie przez tę technologię, wyświetlacz powinien być dobrze widoczny w słońcu. Patrząc na interfejs nie trudno zauważyć podobieństwa do TalkBand B2, bo mamy to samo menu i podobne animacje.

Huawei Band B0 / fot. Huawei
Huawei Band / fot. Huawei

 

Huawei Band B0 wyświetla godzinę i powiadomienia, liczy kroki, a także naszą aktywność, ale prawdpodobnie nie pokaże pulsu, bo nie widzę, by miał wbudowany pulsometr. Opaska jest też wodoodporna i ma gumowy pasek z zapięciem z metalową klamrą jak w typowym zegarku. Działa ze smartfonami, które mają Androida lub iOS i łączy się przez Bluetooth. Niezbyt pojemna bateria 70 mAh w połączeniu z energooszczędnym ekranem powinna wystarczyć na około 4 dni pracy. Ładujemy ją za pomocą dołączonej do zestawu przystawki (podobnie jak LG G Watch R czy Gear 2). Podoba mi się waga na poziomie 25 gramów przez co możemy zapomnieć, że w ogóle mamy opaskę na ręce.

Huawei Band B0 – gdzie i za ile?

Nowe urządzenie od Huawei trafiło już do sprzedaży w naszym kraju i jest dostępne początkowo w sklepach Sferis oraz X-KOM. Huawei Band został wyceniony na 399 złotych, co wydaje się być ceną adekwatną do tego co potafi i jak wygląda. Opaska występuje w trzech wersjach kolorystycznych – białej i beżowej ze srebrną kopertą, a także czarnej z czarną kopertą.

źródło: Sferis, X-KOM