Marathon M5 Plus można zaliczyć do najwyższej półki w klasie średnich smartfonów. Urządzenie dostało bardziej wydajny 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6753, który wspiera 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Pamięć RAM jest taka sama jak w podstawowym modelu Marathon M5. W M5 Plus natomiast została podwojona pamięć wbudowana, która teraz wynosi 64 GB. Jeśli okaże się ona niewystarczająca, to będzie ją można rozbudować aż do 128 GB.

Gionee Maraton M5 Plus
Gionee Maraton M5 Plus / fot Gionee

 

Treść i multimedia wyświetlane będą na 6-calowym wyświetlaczu AMOLED w rozdzielczości Full HD. Zastosowanie takiej, a nie innej rozdzielczości wpłynie pozytywnie na baterię, która i tak jest duża, bo ma 5020 mAh. Jak pewnie wiecie jest ona mniejsza o 1000 mAh w porównaniu z Marathon M5. W tym aspekcie nie widzę racji bytu dopisku „Plus”. Ostatecznie przełożyło się to na rozmiar 160,9 x 81,2 x 8,4 mm i wagę 208 g.

Gionee Maraton M5 Plus
Gionee Maraton M5 Plus / fot Gionee

 

Pozostała specyfikacja obejmuje 13 Mpix aparat główny z autofokusem i lampą błyskową LED, 5 Mpix kamerkę do wideorozmów oraz skaner linii papilarnych w przycisku Home. Warto dodać, że Marathon M5 Plus wspiera szybkie ładowanie, które odbywa się za pomocą wejścia USB typu C. Za komunikacje odpowiada Bluetooth 4.0 oraz moduł LTE. Smartfon pracuje w oparciu o Androida 5.1 Lollipop z nakładką Amigo 3.1.

Gionee Maraton M5 Plus
Gionee Maraton M5 Plus / fot Gionee

 

Gionee Marathon M5 Enjoy

Obok wyżej opisanego smartfona, firma Gionee pokazała jeszcze jedno urządzenie, którego się nie spodziewaliśmy. Jest nim Marathon M5 Enjoy. Specyfikacja jest bardzo podobna do Marathon M5 i prezentuje się następująco. Marathon M5 Enjoy został wyposażony w panel TFT, podczas gdy M5 w AMOLED. W ekranie jest to znacząca różnica. Nie zmieniła się rozdzielczość i wielkość ekranu. Dalej będzie to 5,5-cala w rozdzielczości HD. Bateria też została pomniejszona i wynosi „zaledwie” 5000 mAh. Na tle innych smartfonów i tak wypada ona bardzo dobrze. Gionee zdecydował się też na umieszczenie gorszego aparatu. W M5 Enjoy główny aparat ma 8 Mpix. Przedni się nie zmienił (5 Mpix). Na uwagę zasługuje obecność czytnika linii papilarnych, którego nie znajdziemy w podstawowym M5.

Gionee Marathon M5 Enjoy
Gionee Marathon M5 Enjoy / fot. Gionee

 

Cała reszta jest taka sama i smartfon zasila 4-rdzeniowa jednostka Mediatek MT6735 w połączeniu z 3 GB RAM. Na pliki oddane zostało 16 GB pamięci wbudowanej, ale można ja rozbudować dzięki slotowi na kartę pamięci. Podobnie jak w M5 Plus, tak i w M5 Enjoy pracą zarządza Android 5.1 Lollipop.

Gionee Marathon M5 Enjoy
Gionee Marathon M5 Enjoy / fot. Gionee

 

Dostępność i cena

Gionee Marathon M5 Plus w Chinach został wyceniony na 385 dolarów (ok. 1510 zł) i jest już dostępny w sprzedaży. Marathon M5 Enjoy zaś wyceniono na 310 dolarów, czyli około 1215 zł.

Gionee Marathon M5 Enjoy
Gionee Marathon M5 Enjoy / fot. Gionee

 

źródło: Gionee (1), (2) przez GSMArena