Samsung Galaxy S7 jest niewątpliwie najbardziej wyczekiwanym smartfonem w 2016 roku. Im bliżej premiery, tym więcej informacji się o nim dowiadujemy. Wiemy już, kiedy mniej więcej spodziewać się premiery Galaxy S7, znamy prawdopodobny wygląd, czy chociażby to, że nowy flagowiec jako pierwszy ma posiadać Snapdragona 820. Dzisiaj wieści niosą, że siódma generacja Galaxy S pojawi się na rynku w marcu.

Ostatnie plotki mówiły, że premiera Samsunga Galaxy S7 odbędzie się 21 lutego podczas targów MWC 2016. Data wydaje się bardzo prawdopodobna, ale nic jeszcze nie jest pewne. Dzisiaj nowe wieści zdradzają, kiedy smartfon może trafić na rynek. Według chińskiego operatora China Mobile, Samsung Galaxy S7 pojawi się już w marcu przyszłego roku, czyli kilkanaście dni po premierze. Niestety nie wiemy, czy flagowiec Koreańczyków na rok 2016 trafi na globalne rynki w tym samym czasie. Zaznaczam, że źródłem jest chiński operator, więc bardzo możliwe, że to właśnie w Chinach Galaxy S7 pojawi się zaraz po premierze, natomiast na globalnych rynkach smartfon dostępny będzie w kwietniu. Jest to moja opinia i mogę się mylić. Dostarczenie Galaxy S7 na wszystkie rynki w jednym czasie może być trudne. Tym bardziej, że seria Galaxy S7 ma zostać zaprezentowana w aż czterech wariantach i to podczas jednego wydarzenia – twierdzi inne źródło.

fot. Weibo
fot. Weibo

 

China Mobile zdradza jeszcze jedną ważną informację – cenę. Z ujawnionego zdjęcia dowiadujemy się, że smartfon ma kosztować powyżej 3000 yuanów, czyli około 1840 złotych, co nawet pod dodaniu podatku jest ceną niezwykle niską i mało realną. Na pewno S7 na wolnym rynku będzie droższy. Ostatnie plotki twierdzą, że będzie to kwota rzędu 650 dolarów (ok. 2550 złotych), ale za najbardziej podstawową wersję.

Wszystkie informację o Samsungu Galaxy S7 jakie do tej pory znamy znajdziecie klikając tutaj.

źródło: Weibo przez PhoneArena