Nie jest tajemnicą, że Microsoft aż tak dobrze sobie nie radzi na rynku smartfonowym. Obecne Lumie nie zachęcają sporej rzeszy użytkowników. Powodów jest kilka, ale chyba największy to to, że w sklepie wciąż jest mało aplikacji. Choć trzeba przyznać, że one z miesiąca na miesiąc rosną. Potwierdził to też raport analityków z Digitimes, który przedstawił udział w globalnej sprzedaży smartfonów poszczególnych firm w trzecim kwartale tego roku. Microsoft znalazł się na 12 miejscu i tym samy uzyskał wynik na poziomie zaledwie 1,7%. Mimo małej sprzedaży Amerykanie przygotowują się do zaprezentowania Lumia 650.

Jak twierdzi serwis Windows Central, Microsoft Lumia 650 może zostać ogłoszona z początkiem nadchodzącego roku, a dokładniej w styczniu lub w lutym. Wychodzi więc na to, że smartfon powinniśmy zobaczyć albo na targach CES między 6, a 9 stycznia lub na MWC w dniach 22-25 lutego. Innej opcji chyba nie ma.

Serwis Windows Central i @PhoneDesigner stworzyli nowe rendery, które pokazują jak Lumia 650 powinna wyglądać. Oczywiście do stworzenia fotografii posłużyły wszelkie informacje oraz zdjęcia jakie w ostatnim czasie przedostały się do Internetu. Musicie przyznać, że prezentują się one naprawdę ładnie.

Lumia 650 ma być następcą smartfonu Lumia 640. Wygląda na to, że 650-ka dostanie metalową ramkę. Będzie to pierwszy smartfon z tej półki z obecnością odrobiny materiału premium. Specyfikacja naturalnie będzie inna choć nie w każdym aspekcie. Wielkość głównego aparatu, ekranu, jak i rozdzielczość ma nie ulec zmianie. Dalej będzie to 5-cali i rozdzielczość HD oraz 8 Mpix aparat z lampą LED. Tyle samo będzie pamięci RAM i pamięci flash, która ma mieć wielkość kolejno 1 GB i 8 GB. Zmienić ma się natomiast serce smartfona. W nowej Lumia 650 mamy zobaczyć 4-rdzeniowego Snapdragona 212 (w Lumia 640 jest to Snapdragon 400) taktowany zegarem 1,3 GHz. Ulepszona ma zostać również kamerka do zdjęć selfie, czyli 5 Mpix (w obecnej wersji jest to marne 0,9 Mpix).

Microsoft Lumia 650 ma być dostępna na pewno w dwóch kolorach – czarnym i białym. Czy będzie też w innych? Pewnie tak. Skoro jest to smartfon low-end to cena nie może być zbyt wysoka. Dlatego sądzę, że cena nie powinna przekroczyć 150 euro.

źródło: Windows Central przez PhoneArena