Jest już trochę tabletów na rynku, które mają w sobie dwa systemy operacyjne. W tej kategorii sprzętu niewątpliwie sporo do powiedzenia ma Teclast czy Chuwi, chińskie firmy, których tablety pracują pod kontrolą Androida lub Windowsa. Jest też Onda, która dokłada swoje trzy grosze za sprawą taniego modelu Onda V820W.

Android i Windows w jednym urządzeniu to dobre rozwiązanie, bo można łatwo połączyć rozrywkę z dostępem do milionów aplikacji i produktywność za sprawą systemu bardziej przystosowanego do pracy. Między systemami przełączamy się za pomocą dedykowanego, wirtualnego przycisku, który znajduje się na pasku zadań lub na pasku powiadomień. Onda V820W, choć jest tanim tabletem, który kosztuje niecałe 80 dolarów (ok. 390 złotych z podatkiem) oferuje użytkownikowi tak zwany tryb Dual OS, czyli (akurat w tym przypadku) system Android 4.4 KitKat i Windows 10 w jednym.

Sama nazwa tabletu może sugerować nam jego przekątną ekranu. I słusznie, bo w propozycji od Onda znajdziemy 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Już zapewne wiecie, że lubię 8-calowe tablety, bo sam od dłuższego czasu używam Venue 8 Pro od Dell’a. Wiem, że może to Wam się wydawać dziwne, ale widzę kilka podobieństw między tymi urządzeniami. Pomijając już ekran i identyczną rozdzielczość, dochodzi jeszcze bardzo podobna obudowa z charakterystyczną fakturą z tyłu w postaci rozchodzących się okręgów. Tak trochę żartobilwie pisząc, możliwe, że ten sam Chińczyk w obydwu tabletach maczał swoje ręce.

Onda V820W (na zdjęciu z Windows 8.1) / fot. Onda
Onda V820W (na zdjęciu z Windows 8.1) / fot. Onda

 

Tablet Onda V820W ciekawe wygląda też wewnątrz. Do czterordzeniowego procesora Intel Atom Z3735F (Bay Trail) dodano 2 GB pamięci RAM i 32 GB na dane, zapewne ze względu na obecność systemu Windows 10, który na 16 gigabajtach po prostu by się nie zmieścił. Jest też slot na karty microSD, który według producenta obsługuje nośniki do 128 GB. Ciekawostką jest też obecność złącza microHDMI przez co łatwo możemy podłączyć tablet do telewizora.

Tablet jest dostępny w kolorze białym i można go znaleźć w ofercie GearBest.

źródło: GearBest