Niedawno testowaliśmy Xiaomi Mi4c, który jest jednym z najnowszych smartfonów tego chińskiego producenta, ale klasyfikowany raczej w średniej półce, mimo mocnych parametrów. Nadal czekamy na flagowca z prawdziwego zdarzenia, bo od czasu premiery Mi4 już sporo minęło. Widać jednak, że wkrótce coś może się zmienić, bo pojawiły się zdjęcia przyszłego high-enda – Xiaomi Mi5.

Xiaomi Mi5 – tak ma się nazywać flagowy model, który będzie bezpośrednim i długo wyczekiwanym smartfonem od Xiaomi. Już coś o nim wiemy, ale dzisiejsze informacje są jednymi z ważniejszych. Wszystko dlatego, że pojawiły się nieoficjalne zdjęcia prasowe Xiaomi Mi5, a jak wiadomo, jeśli takowe już są to można wnioskować, że premiera jest już za rogiem. Zdjęcia udostępniono za pośrednictwem serwisu Weibo.

Xiaomi Mi5 / fot. Weibo
Xiaomi Mi5 / fot. Weibo

 

Najnowsze zdjęcia potwierdzają cztery kolory w jakich będzie dostępny Xiaomi Mi5. Obok tych bardziej standardowych jak czarny i biały pojawią się jeszcze wersje w kolorze złotym i różowym. Ale ze zdjęć można wyczytać znacznie więcej. Widać spore podobieństwo do Xiaomi Mi4c, głównie ze względu na umieszczenie głównego aparatu i diody doświetlającej. W przypadku jego następcy wyraźnie widać, że obudowa na krawędziach – zarówno z przodu jak i z tyłu – jest zaokrąglona (2.5D) i wykonana z lepszych materiałów – stawiam na szkło i aluminiową ramkę.

Xiaomi Mi5 / fot. Weibo
Xiaomi Mi5 / fot. Weibo

 

Ważnym elementem z przodu jest nowy przycisk Home, w którym został ukryty skaner linii papilarnych. Nie trudno zauważyć, że wygląda niemal identycznie jak w smartfonach Samsunga – pytanie tylko, jak działa. Pozostała specyfikacja (jeszcze niepotwierdzona) wskazuje na 5,2-calowy ekran QHD, obecność czterordzeniowego procesora Snapdragon 820 i 4 GB pamięci RAM. Jeśli  rzeczywiście się to potwierdzi, Xiaomi Mi5 będzie jednym z wydajniejszych smartfonów. Do tego dochodzi 16 lub 64 GB pamięci na dane i bateria 3030 mAh.

Xiaomi Mi5 / fot. Weibo
Xiaomi Mi5 / fot. Weibo

 

Data premiery nie jest jeszcze znana, ale smartfon ma kosztować około 1999 juanów na rynku chińskim. W prostym przeliczeniu wychodzi około 310 dolarów, ale cena z pewnością będzie wyższa.

źródło: Times News przez PhoneArena