Wygląda na to, że nie tylko smartfony Galaxy A doczekają się odświeżenia na 2016 rok. Dla przypomnienia będzie nowy Galaxy A3 i Galaxy A5, które na początku przyszłego roku trafią do Polski oraz Galaxy A7 i Galaxy A9, które prawdopodobnie nasz kraj ominą. Wszystkie jednak w szklano-aluminiowej obudowie i z lepszymi podzespołami. Samsung planuje też odświeżyć niższą kategorię, bo do sieci trafiły zdjęcia smartfonu Samsung Galaxy J1 2016. 

Trzeba przyznać, że pierwsza generacja Galaxy J1 była niewypałem. Fakt, że był to najniższy model smartfonu, ale 512 MB RAM, tylko 4 GB pamięci wewnętrznej, Android w wersji KitKat i cena, która po rynkowym debiucie wynosiła około 500 złotych, w 2015 roku wyglądały po prostu słabo. Szczerze? Nie poleciłbym tego smartfonu nikomu, nawet najgorszemu wrogowi. Taka prawda.

Samsung Galaxy J1 2016 wygląda już znacznie lepiej i jeśli cena utrzyma się na poziomie 500 złotych, to można go uznać za przyzwoitą propozycję dla początkujących użytkowników. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ekran w nowym Galaxy J1 zwiększy swoją przekątną do 4,5 cala, a rozdzielczość będzie wynosić 480 x 800 pikseli. Tak, hmm to będzie smartfon na 2016 rok. Znacznie lepiej w porównaniu do wersji z 2015 roku wyglądają „bebechy”, bo podobno Samsung postawił na układ Exynos 3457 z grafiką Mali T720, a pamięć RAM wzrośnie do 1 GB. Więcej będzie też pamięci na dane – 8 GB.

Wiadomo też, że aparaty mają zostać te same, więc w Galaxy J1 na nowy rok zobaczymy 5 megapikseli z tyłu i 2 megapiksele z przodu. O baterii i trybie dual SIM póki co nic nie wiadomo. Smartfon ma pracować pod kontrolą Androida w wersji 5.1.1 Lollipop, który zapewne zostanie przykryty nakładką TouchWiz. Samsung Galaxy J1 2016 jest onznaczony jako SM-J120F i bardzo możliwe, że pojawi się w lutym – podobnie jak w tym roku został zaprezentowany obecny Galaxy J1.

źródło: sccn.vn