Większość producentów zdaje sobie sprawę z tego, że rynek smartfonów jest już bardzo dobrze rozwinięty. Pokazanie czegoś innowacyjnego w czymś, co jest już bardzo „dojrzałe” (czyt. smartfon) jest bardzo trudne. W obecnych czasach użytkownicy szybko się nudzą danym urządzeniem, czy rozwiązaniem. Niektórzy zmieniają telefony kilka razy w roku. Dlatego producenci dwoją się i troją, aby wymyślać coś nowego, aby zatrzymać swoich użytkowników, i co ważne, zachęcić nowych. Czasem wpadają na świetne pomysły i aż dziwne, że nie wpadli na nie wcześniej. Czasem jednak są to „wynalazki”, które warto przemilczeć.

Nie ulega wątpliwości, że rynek smartfonowy powoli zwalnia (jak już nie zwolnił). Producenci po swoich mniejszych dochodach pewnie to dostrzegają. Nawet Samsung w ostatnim czasie odnotował lekki spadek dochodów ze sprzedaży smartfonów. Ratunkiem może okazać się rynek akcesoriów do smartfonów. Dobrym przykładem są tutaj smartwatche, które z pewnością dały niektórym firmom przypływ gotówki. Może nie tyle co ze smartfonów, ale zawsze coś. Pamiętajmy jednak, że smart-zegarki to dosyć świeży produkt i tutaj jeszcze możemy zobaczyć całkiem przydatne funkcje.

fot. Patently Mobile
fot. Patently Mobile

 

Zawsze mówię, że aby być na topie, aby być tym najlepszym, trzeba cały czas główkować. Wygląda na to, że Samsung też główkuje i szykuje dla nas nowe urządzenie w postaci inteligentnego pierścienia. Dowiedzieliśmy się tego dzięki biurowi patentowemu w Stanach Zjednoczonych, które opublikowało zgłoszenie patentowe Samsunga. Smart ring miałby być wykorzystywany do kontroli niektórych funkcji w smartfonach oraz w inteligentnych telewizorach, a nawet w smart-domach.

fot. Patently Mobile
fot. Patently Mobile

 

Pamiętajmy, że Koreańczycy nie są pierwsi, którzy wpadli na ten pomysł. Jak wiemy, Apple, Microsoft i Google już takie patenty posiadają. Dlatego nie dziwi, że w końcu i Samsung złożył taki wniosek. Nie wiem tylko, czy tego typu gadżety mają jakiś sens, skoro są smartwatche. Ale to pewnie okaże się już w najbliższej przyszłości. A Wy bylibyście skłonni zaopatrzyć się w taki ring?

źródło: PatentlyMobile przez SamMobile