Można się spodziewać, że flagowce samsunga zostaną teraz odsunięte na bok, bo w najbliższych tygodniach sporo będzie się mówić o odświeżonej serii smartfonów Galaxy A (2016). Nowe Galaxy A3 i Galaxy A5 pojawiły się na początku grudnia i w styczniu miały trafić do Polski. Tak też się stanie, a my znamy dokładną datę premiery Galaxy A3 2016 i Galaxy A5 2016!

Specjalnie nie wymieniłem całej rodziny Galaxy A na 2016 rok, bo tylko te wspomniane wyżej mają pojawić się na polskim rynku. Nie będzie na pewno 6-calowego Galaxy A9 z ogromną baterią i być może w naszym kraju nie zagości też Galaxy A7 (choć tu pewności nie ma, bo pierwsza generacja „siódemki” pojawiła się z opóźnieniem i trochę po cichu). Z pewnością zobaczymy następców Galaxy A3 i Galaxy A5, bo to właśnie te smartfony z pierwszej generacji były najpopularniejsze.

Jak podaje sklep Sferis, nowa generacja samsunga Galaxy A3 2016 i Galaxy A5 2016 pojawi się w Polsce w drugiej połowie stycznia. Dokładniej pisząc, smartfony trafią do oferty 18 stycznia, o ile nie będzie żadnych opóźnień w dostawie. Zapewne tego samego dnia smartfony trafią w ręce pierwszych użytkowników, którzy dokonają zakupu w przedsprzedaży. Ta z kolei powinna ruszyć jeszcze w pierwszej połowie stycznia, tak myślę. Jeśli będziemy znać szczegóły to na pewno się o tym dowiecie.

Nowe smartfony Galaxy A zapowiadają się naprawdę świetnie. Przez aluminiową ramkę i szkło 2.5D, które znajduje się zarówno z przodu jak z tyłu, swoim wyglądem przypominają flagowego Galaxy S6. Specyfikacja też jest mocno na plus, a w Galaxy A5 pojawiła się optyczna stabilizacja obrazu. Cena nie jest jeszcze znana, ale mam nadzieję, że nie będzie drożej niż w przypadku 1. generacji, czyli maksymalnie 1199 złotych za Galaxy A3 i 1599 złotych za Galaxy A5.

 źródło: Sferis