Już w przyszłym tygodniu startują targi CES 2016. To tam poznamy kilka ciekawych produktów i rozwiązań. Ale nas najbardziej interesują smartfony, tablety, urządzenia wearables, czy chociażby hybrydy. Z pewnością poznamy kilka ciekawych propozycji. Wiadomo, że na CES wybiera się firma Alcatel ze swoimi nowościami. Właśnie ogłosiła swoją nową serię OneTouch Pixi 4.

Nowa seria będzie zawierała aż cztery smartfony, każdy z inną przekątną ekranu, pracujące na systemie Android. Nowości powinny raczej zainteresować osoby, które lubią bardziej kompaktowe rozmiary jeśli chodzi o smartfony i tablety. Na tą chwilę wiadomo, że urządzenia z tej serii będą posiadać ekrany o wielkości 3,5-cala, 4-cali, 6-cali i 7-cali. Po rozmiarach już widać, że będziemy mieli do czynienia z dwoma smartfonami, phabletem oraz tabletem. Producent chwali się w zapowiedzi, że ich nowe produkty będą zaliczać się do urządzeń premium z wyższej półki. Dodatkowo mają mieć bardzo dobre aparaty i wytrzymałą baterię. Więcej szczegółów dowiemy się na targach.

Ale to nie wszystkie nowości jakie zobaczymy. Oprócz wspomnianych urządzeń, firma Alcatel ma pokazać One Touch Pixi 3 Windows tablet. Tablet ma mieć 8-calowy wyświetlacz i zasilany przez system Windows 10. Innym gadżetem, który zobaczymy ma być CareTime Watch, czyli inteligentny zegarek dedykowany dzieciom. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzicie będą mogli zostawić wiadomości głosowe dla swoich pociech lub po prostu do nich zadzwonić. Ciekawostką jest, że dzieci posiadające CareTime będą mogli odebrać tylko połączenia od osób, które wcześniej zostały dodane do kontaktów przez rodziców. Ma to zapobiec odbieraniu nieznanych numerów. Trzeba przyznać, że fajne rozwiązanie. Jeszcze inną funkcją jest to, że rodzic będzie mógł „dodać” dziecko do „bezpiecznej strefy” obsługiwanej przez GPS. Dzięki temu, po jej opuszczeniu, rodzic otrzyma powiadomienie.

Wszystkie nowości od Alcatel będą wystawione na stanowisku w Las Vegas podczas targów CES 2016, które startują już w najbliższą środę. Również wtedy poznamy pełną specyfikację wszystkich urządzeń.

źródło: AndroidHeadlines przez PhoneArena