Pierwszy dzień tygodnia dostarczył nam już sporo nowości w postaci w smartfonów, tabletów i laptopów. Firma Acer jest obecna na targach CES w Las Vegas. Oprócz prezentacji swojego flagowca Liquid Jade Primo z Windows 10, Acer pokazał także odświeżonego Chrombooka 11 oraz monitor Chromebase 24 o minimalistycznym wyglądzie. Zobaczmy czym mogą zachęcić przyszłych użytkowników.

Zacznijmy może od tego, że Tajwańczycy podczas prezentacji nowego Chrombooka (CB3-131) z linii Chromebook 11 i zwrócili uwagę na to, by ich sprzęt był bardziej wytrzymały. W tym przypadku obudowa została wykonana z aluminium i plastiku. Specyfikacja tego urządzenia może jakoś mocno nie bije na głowę, ale za to wygląd w połączeniu z atrakcyjną ceną może przekonać do siebie niemałe grono nabywców.

Chrombook 11 został wyposażony w 11,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, a centralnym układem jest procesor Intel Celeron. Co ważne, odświeżony Chromebook występować będzie w dwóch wersjach. Wybierać będziemy między modelem z 2 GB RAM i 16 GB pamięci flash oraz między wariantem z 4 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Dodatkowo dostajemy dwuzakresowe pasmo WiFi 802.11 ac, wyjście HDMI, port USB 3.0 i czytnik kart SD. Chrombooka 11 ( CB3-131) zakupimy w lutym w cenie 179,99 dolarów (ok. 710 złotych).

Acer Chrombook 11 CB3-131
Acer Chrombook 11 CB3-131 / fot. Acer

 

Kolejną nowością jest Chromebase 24, czyli sprzęt już z wyższej półki. Urządzenie to oferuje 23,8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD i możliwość wyboru procesora z rodziny Intel Core, który może być połączony z maksymalnie 8 GB RAM. Poza tym Acer umieścił w nim 4 mikrofony i kamerkę internetową, która ma oferować połączenia wideo na najwyższym poziomie.

Acer Chromebase 24
Acer Chromebase 24 / fot. Acer

 

Warto dodać, że możemy przechylić ekran pod kątem od 5 do 30 stopni oraz to, że ekran jest dotykowy. Niestety firma Acer nie zdradziła żadnych szczegółów odnośnie ceny i dostępności. Możemy jedynie przypuszczać, że cena rozpoczynać się będzie od 329 dolarów, jak to było z jego poprzednikiem.

Acer Chromebase 24
Acer Chromebase 24 / fot. Acer

 

źródło: Acer przez AndroidAuthority