Targi CES 2016 startują już w najbliższą środę, ale to nie przeszkadza firmie Acer już dziś zaprezentować swojego flagowca na ten rok. Mowa o Acer Liquid Jade Primo, który w Las Vegas został oficjalnie zaprezentowany. Smartfon wyróżnia się systemem operacyjnym Windows 10 i 21-megapikselowym aparatem. Cała reszta podzespołów także prezentuje się bardzo ciekawie. Poznaliśmy też cenę, która dla wielu może okazać się za wysoka.

Jeśli chcielibyście zaopatrzyć się w mocnego smartfona z Windows 10, ale od innej firmy niż Microsoft, to warto zainteresować się Liquid Jade Primo. Smartfon działa właśnie w oparciu o system Windows 10 Mobile. Co ciekawe, nowe dziecko od Acer oferuje wsparcie dla trybu Continuum, który zamieni smartfon w komputer. Będzie do tego potrzebna specjalna stacja dokująca (Display Dock), podobnie jak w Lumii 950.

Acer Liquid Jade Primo
Acer Liquid Jade Primo / fot. Acer

 

Zachęcić może też sam wygląd smartfona. Co prawda, mamy tutaj do czynienia z typowym wyglądem serii Liquid Jade, ale w tym przypadku obejmuje on elegancki i smukły profil, zakrzywioną tylną obudowę oraz zagięte szkło na krawędziach. Uwagę przykuwa kształt samych głośników, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Muszę przyznać, że całość wygląda fajnie.

Acer Liquid Jade Primo
Acer Liquid Jade Primo / fot. Acer

 

Acer Liquid Jade Primo nie należy do tych kompaktowych. Treść wyświetlana będzie na 5,5-calowym wyświetlaczu AMOLED o rozdzielczości Full HD. Aby smartfon wyglądał elegancko, szkło Gorilla Glass, jak już wspominałem, zostało zaoblone na krawędziach (2.5D). Sercem jest sześciordzeniowy Snapdragon 808 wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Na dane producent oddał wersję 32 GB.

Acer Liquid Jade Primo
Acer Liquid Jade Primo / fot. Acer

 

Na osobny akapit zasługują oba aparaty. Widać na pierwszy rzut oka, że Acer mocno postawił na aspekty fotograficzne. W sumie się nie dziwię. W dzisiejszych czasach smartfony w dużym stopniu służą jako zamiennik lustrzanek dla wielu osób. Zdjęcia wykonamy 21 Mpix aparatem głównym, który wspierany jest ze strony podwójnej lampy LED. Filmy nagramy w rozdzielczości 4K. Natomiast do zdjęć selfie posłuży 8 Mpix sensor z 84-stopniowym szerokokątnym obiektywem. Za łączność odpowiadać będzie moduł LTE Cat. 6 oraz WiFi 802.11 ac. Warto dodać, że smartfon ma USB typu C.

Acer Liquid Jade Primo będzie kosztować 569 euro (ok. 2445 zł) i dostępny będzie w Europie już w lutym. Cena wydaje się zbyt wysoka, jak na to co oferuje ten system. Mała ilość dostępnych aplikacji też może przyczynić się do porażki tego modelu.

Acer Liquid Jade Primo
Acer Liquid Jade Primo / fot. Acer

 

źródło: Acer przez GSMDome