Galaktyczny w połowie tego roku skończył 3 lata i cały czas się rozwija. A rozwija w dobrym kierunku, bo galaktycznych użytkowników z roku na rok przybywa, a mnie cieszy fakt, że treści, które pojawiają się na stronie, docierają do coraz większej grupy odbiorców. W roku 2015 pojawiło się niemal tysiąc ciekawych wpisów i odwiedziło nas o 40% więcej unikalnych użytkowników niż w roku poprzednim. Mordka sama się cieszy i mocno mobilizuje. Poniekąd zainspirowany wpisem Kasi z zaprzyjaźnionego portalu Tabletowo, też postanowiłem zagłębić się w statystyki i sprawdzić, co w ostatnich dwunastu miesiącach przykuło najbardziej waszą uwagę. A nie powiem, trochę mnie zaskoczyliście. 

Zauważyłem, że Galaktyczny to przede wszystkim poradniki i dobrze, bo posiadają sporo większą wartość niż newsy, które przeważnie swoje źródło mają w zagranicznych portalach. A to nie byle jakie poradniki tylko autorskie Galaktyczne Poradniki zapoczątkowane i stale rozwijane przez Bartka. Chwała mu za to, bo chłop robi naprawdę świetną robotę rozkładając tajniki Androida i urządzeń mobilnych na czynniki pierwsze. Łącznie jest ich już ponad trzydzieści i już niebawem pojawiają się kolejne. Sporą popularnością cieszą się też recenzje, gdzie niekwestionowanym liderem jest ta z samsungiem Galaxy S5 mini, o dziwo opublikowana jeszcze pod koniec 2014 roku. Prawdziwnym zaskoczeniem jednak jest wpis na pierwszym miejscu. Najpopularniejszym wpisem w 2015 roku był ten, wyjaśniający to, do czego służą i po co są nowe ikonki w Snapchacie. Tak, ja też jestem w szoku i nadal zbieram się z podłogi. Zaskakujące jest też to, że tylko dwa z nich zostały napisane w 2015 roku.

10 najpopularniejszych wpisóww 2015 roku:

 1. Snapchat i tajemnicze ikony. Czy ktoś wie, o co w tym chodzi?
 2. Galaktyczny Poradnik #11: Wykonywanie zrzutów ekranu i nagrywanie filmów w Androidzie
 3. Galaktyczny Poradnik #10: Przywracanie urządzenia do stanu fabrycznego
 4. Galaktyczny Poradnik #2: Co to jest Root? Tajniki rootowania
 5. Host USB OTG – funkcja, która pozwoli zrobić z naszego smartfonu komputer
 6. Całkowite obejście ekranu blokady? Nic trudnego! (wideo)
 7. Galaktyczny Poradnik #1: Wgrywanie oprogramowania (ROMu) za pomocą programu Odin
 8. Recenzja Samsung Galaxy S5 mini – mniejszy staje się większy. I może więcej
 9. Przenieś swoje dane na nowego Galaxy, dzięki Samsung Smart Switch Mobile
 10. To nie żart! Android 5.0.1 Lollipop trafił do Samsunga Galaxy S4 LTE w Polsce

Jak już wspomniałem, bardzo „poczytalne” są Galaktyczne Poradniki, dlatego też niżej możecie zerknąć na absolutne TOP 5 najlepszych poradników, które w ubiegłym roku były najczęściej odwiedzane przez użytkowników.

5 najpopularniejszych poradników w 2015 roku:

 1. Galaktyczny Poradnik #10: Przywracanie urządzenia do stanu fabrycznego
 2. Galaktyczny Poradnik #2: Co to jest Root? Tajniki rootowania
 3. Galaktyczny Poradnik #1: Wgrywanie oprogramowania (ROMu) za pomocą programu Odin
 4. Galaktyczny Poradnik #8: Usuwanie simlocka z urządzeń Galaxy
 5. Poradnik: Telefon wpadł Ci do wody? Przeczytaj jak go uratować

5 najpopularniejszych recenzji w 2015 roku:

 1. Recenzja Samsung Galaxy S5 mini – mniejszy staje się większy. I może więcej
 2. Recenzja smartfonu Honor 7 – tak dobrze jeszcze nigdy nie było
 3. Recenzja Samsung Galaxy Grand 2 – Dobry, duży średniak
 4. Recenzja kamery sportowej Xiaomi Yi – Chińczycy też mają swojego „bohatera”
 5. Recenzja smartfonów Samsung Galaxy A3 i Galaxy A5 – dwa dowody na to, że smartfony Samsunga mogą być ładne

Na koniec krótkie podsumowanie i standardowe podziękowania. Przez naszą skromną redakcję przewinęło się mnóstwo osób, które w mniejszy lub większy sposób przyczyniły się do rozwijania galaktycznego. Ten wpis jest też podziękowaniem dla wszystkich (Wszystkich!), którzy dołożyli nawet najmniejszą cegiełkę, by galaktyczny wyglądał tak jak dzisiaj. Ja szczególne podziękowania kieruję do kilku osób: Andrzeja, czyli naszego czołowego newsmana, wspomnianego już wcześniej Bartka, bez którego nie byłoby Galaktycznych Poradników, Alberta, który niegdyś błyskawicznie pisał ciekawe newsy, Konrada – naszego speca od kwestii google’owych i spraw technicznych oraz osoby, bez której wyprawa na jakiekolwiek targi nie byłaby taka sama, a także Roberta, z którym już nasze drogi się rozeszły, ale niegdyś był moim zastępcą, pisząc autorskie opinie i błyskawicznie załatwiając sprzęt do testów.

Największe podziękowania są dla Was – Czytelników, bez których galaktyczny byłby po prostu niczym. Galaktyczne dzięki!