Kolejny producent zaprezentował dziś swoją nowość w dziedzinie mobilnej technologii. Chodzi o słabszą wersję obecnego już smartfonu Lenovo Vibe S1 z dwoma kamerami do zdjęć selfie, a dokładniej mówiąc o Lenovo Vibe S1 Lite. Wraz z tym modelem, producent zabiera nieco pamięci RAM, pamięci wbudowanej oraz drugą kamerę z przodu.

Mimo gorszej specyfikacji, Vibe S1 Lite nadal może pochwalić się dosyć przyjaznymi parametrami technicznymi. Urządzenie dostało 5-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS i w rozdzielczości Full HD. Pod maską znajduje się 8-rdzeniwy procesor MediaTek MT6753 o maksymalnym taktowaniu zegara do 1,3 GHz. Wsparcie dla SoC przyjdzie ze strony 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Dla przypomnienia w Vibe S1 siedzi 8-rdzeniowa jednostka MT6752 o taktowaniu 1,7 GHz i 3 GB RAM. Mimo to, Vibe S1 Lite wydaje się dosyć ciekawą propozycją w tym segmencie, tym bardziej, że cena (o niej później) nie jest jakoś strasznie wygórowana. Na dane dostajemy 16 GB pamięci flash, którą można rozbudować do 32 GB.

Na szczęście producent nie zdecydował się na ingerencję w aparaty. W Vibe S1 Lite mamy do czynienia z tymi samymi aparatami co w Vibe S1. I tak, główny aparat ma 13 megapikseli, podczas gdy przedni ma 8 megapikseli. Oba są wspierane przez lampę błyskową LED. Tak duży przedni aparat z diodą LED z pewnością wykona dobrej jakości autoportrety nawet w ciemnościach.

Lenovo Vibe S1 Lite
Lenovo Vibe S1 Lite / fot. Lenovo

 

Pozostała specyfikacja obejmuje baterię o wielkości 2700 mAh, która powinna starczyć na dłużej od Vibe S1, Android 5.1 Lollipop, który nie wygląda za ciekawie w już prezentowanych urządzeniach. Szkoda, bo Android 6.0 Marshmallow byłby wisienką na torcie. Jeśli chodzi o odczucia wizualne, to Vibe S1 Lite jest nieco grubszy (8,55 mm vs 7,8 mm w S1), ale za to lżejszy od swojej lepszej wersji (129 g). Aby zamknąć specyfikację dodam tylko, że nowy smartfon od Lenovo oferuje tryb DualSIM, moduł LTE, WiFi, Bluetooth 4.0, GPS z A-GPS i port USB 2.0.

Lenovo Vibe S1 Lite dostępny będzie w kolorze białym oraz niebieskim. Cena ustalona została na poziomie 199 dolarów (ok. 780 zł). Czyżby konkurent dla Huawei P8 Lite?

źródło: Lenovo przez PhoneRadar