Koniec spekulacji i domysłów. Na CES 2016 poznaliśmy pierwszy smartfon, którego sercem jest najnowszy układ od Qualcomma – Snapdragon 820. Ciekawe jest to, że o premierze smartfonu poinformował przedstawiciel firmy Qualcomm, a jeszcze ciekawsze, że smartfon nie pochodzi od Samsunga, LG, Sony czy innego znanego producenta. To LeTV Le Max Pro.

Zaskoczeni? Pewnie tak, jeśli nie śledziliście ostatnich nowinek ze świata urządzeń mobilnych. Tak naprawdę to o smartfonie LeTV Le Max Pro i układzie jaki miał się znaleźć pod jego obudową mówiło się od kilku dobrych tygodni, choć pewnie i tak nikt do końca nie wierzył, że chiński producent dobije targu z Amerykanami, wyposażając swój produkt w najnowszego Snapdragona. Ale tak się stało, o czym dowiedzieliśmy się na targach CES 2016 w Las Vegas.

LeTV Le Max Pro oficjalnie jest pierwszym smartfonem z czterordzeniowym układem Snapdragon 820 od Qualcomma. Ale to nie koniec, bo ten sam smartfon jest też pierwszym, który został wyposażny w najnowszą technologię Sense ID (również od firmy Qualcomm), przez co bezpieczeństwo smartfonu wchodzi na wyższy poziom. Sense ID jest najnowszą technologią związaną ze skanerem linii papilarnych w smartfonie, która krótko mówiąc, wykorzystuje ultradźwiękowe skanowanie, by stworzyć jeszcze dokładniejszą mapę naszego palca (linii papilarnych). Zwiększy to nie tylko bezpieczeństwo, ale też dokładność działania czytnika.

Chiński producent nie podał jeszcze do oficjalnej wiadomości całej specyfikacji swojego nowego smartfonu, ale wiadomo, że Le Max Pro to prawdziwy smartfon klasy Premium, więc podzepsoły zapewne będą takie, jak na tą klasę sprzetu przystało. Już teraz wiadomo o technologii szybkiego ładowania co pozwoli w ciągu zaledwie pół godziny naładować baterię do 60% i obsłudze Wi-Fi w standardzi ad. Pozostałe dane techniczne zapewne wypłyną na powierzchnię w najbliższych dniach, a może nawet i godzinach.

Cena smartfonu nie jest jeszcze znana, podobnie jak data dostępności w poszczególnych krajach. Patrząc jednak na wcześniejsze smartfony od LeTV, nie ma co się szykować na premierę w Polsce.

źródło: Qualcomm przez PhoneArena