Firma LG zaprezentowała na targach CES 2016, odbywające się w Las Vegas, nową serię smartfonów – K7 i K10. Smartfony mają spodobać się młodym użytkownikom, a to za sprawą odmienionego wyglądu, który według firmy wygląda bardziej ekskluzywniej. Jest kilka smaczków, ale też pojawiły się wpadki.

Jak twierdzi firma LG, ich nowości z serii K czerpią garściami z flagowych urządzeń, mimo, że są to smartfony ze średniej półki. Zarówno K7, jak i K10 mają na tylnej obudowie pod aparatem przyciski do sterowania. Oba smartfony mają też zaoblone szkło na krawędziach, co z pewnością przyczyni się do lepszego wyglądu. Fajnie, że LG zrezygnowało już z płaskiego wyglądu w średniej klasie inteligentnych telefonów. Obudowa zaś została wykonana z poliwęglanu, a ramki wokół z metalu.

LG K7

Zacznijmy od mniejszego przedstawiciela nowej linii od LG, czyli od K7. Smartfon ma 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FWVGA (854 x 480 pikseli). Dla mnie element, który skreśla smartfona już na starcie. Minimum powinno być HD. LG K7 będzie dostępny w dwóch wariantach – z LTE i bez LTE. Ten z LTE ma czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,1 GHz (nieznanego producenta), 1,5 GB RAM oraz 16 GB pamięci flash. K7 bez modułu LTE ma również czterordzeniowy procesor, ale o taktowaniu 1,3 GHz oraz 1 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej.

fot. LG
fot. LG

 

Obie wersję mają taką samą baterię, mianowicie 2125 mAh. Ma wystarczyć na jeden dzień normalnego użytkowania. Niestety wersje różnią się między sobą głównym aparatem. K7 z LTE ma 8 Mpix, podczas gdy K7 3G tylko 5 Mpix. Przednia kamerka w obu przypadkach posiada 5 megapikseli. Nad całością czuwa Android 5.1 Lollipop. Smartfon jest wysoki na 143,6 mm, szeroki na 72,5 mm oraz gruby na 8,9 mm (K7 LTE) i 9,05 mm (K7 3G). Opcja K7 LTE będzie w kolorze tytanowym, natomiast wersja K7 bez LTE w kolorze białym, czarnym i złotym.

LG K10

Tutaj ekran jest nieco lepszy, bo ma 5,3-cala i rozdzielczość wyświetlacza HD. Podobnie jak w modelu wyżej, tak i tutaj mamy dwie wersję – z LTE i bez tego modułu. LG K10 LTE otrzymał czterordzeniowy procesor 1,2 GHz (nieznanego producenta), a K10 bez LTE może pochwalić się czterordzeniową jednostką o taktowaniu 1,3 GHz. Pamięć RAM i ta wbudowana też się różnią w zależności od wersji. Wariant z LTE ma 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej, natomiast model z 3G 1,5 GB RAM i tylko 8 GB pamięci flash.

fot. LG
fot. LG

 

W LG K10 zastosowano lepsze aparaty. W K10 LTE zdjęcia wykonamy dzięki 13 Mpix aparatowi z tyłu i 5 Mpix z przodu. W K10 3G główny aparat ma rozdzielczość 8 Mpix. Jeśli chodzi o kamerkę, to tutaj jest ona taka sama co w wersji z LTE. Oba modele dostały baterię o pojemności 2300 mAh, co ostatecznie przełożyło się na 146,6 x 74,8 x 8,8 mm. Obie wersję pracują na Androidzie 5.1 Lollipop. Smartfon dostępny będzie w trzech kolorach – białym, indygo i złotym.

Dostępność i ceny nie zostały ujawnione, aczkolwiek powinny być zbliżone do serii LG L, która ma podobna politykę, co właśnie seria K.

źródło: LG przez PhoneRadar