Chociaż galaktyczny z grami ma mało wspólnego, to ostatnia recenzja Just Cause 3 na PC spotkała się z Waszym sporym zainteresowaniem. Czemu by nie robić tak częściej? Tym bardziej, że jeszcze w tym miesiącu pojawi się produkcja niezwykle mocno wyczekiwania przez męską część „growego” świata. Rise of the Tomb Raider już pod koniec stycznia rozgrzeje nasze pecety i zapewne… nie tylko pecety. Premiera potwierdzona! 

Gra Rise of the Tomb Raider zbiera najlepsze opinie i została gorąco przyjęta przez „zielonych” graczy, bo do tej pory zadebiutowała tylko na Xbox One i starszej Xbox 360. Z konsolą mam tyle wspólnego co Stachursky z AC/DC, dlatego też na komputerową odsłonę nowej Lary czekałem z utęsknieniem i niemal zwisającą śliną z pyska. O styczniowej premierze gry spekulowano już bardzo długo, dlatego informacja i co lepsze oficjalnie potwierdzona była jak strzelenie wygranej bramki Niemcom w ostatniej minucie spotkania. To już pewne – końcówkę stycznia i początek lutego na pewno spędzę z Larą.

Cenega, oficjalny partner Square Enix Ltd. poinformował na swojej stronie, że pecentowa wersja gry Rise of the Tomb Raider zadebiutuje w wersji cyfrowej już 28 stycznia, a dzień później w wersji pudełkowej trafi na sklepowe półki w Polsce. Gra będzie dostępna także w polskiej wersji językowiej z dubbigniem, gdzie Lara będzie mówiła głosem Karoliny Gorczycy – podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej części gry. Gra będzie

Rise of the Tomb Raider w wersji PC / fot. tombraider.tumblr.com
Rise of the Tomb Raider w wersji PC / fot. tombraider.tumblr.com

 

Kilka dni temu do sieci trafiły wymagania sprzętowe gry, które pewnie spędzały sen z powiek graczom, którzy chcieliby ujrzec Larę w najwyższych możliwych detalach. W przypadku konsolowców wymagana jest… konsola z telewizorem. W przypadku pecetów trzeba trochę bardziej się wysilić, choć minimalne wymagania podane niżej wskazują, że nie trzeba mieć sprzętu z najwyższej półki, by uruchomić grę. Ale, no właśnie, kto by Larę chciał oglądać w najniższych ustawieniach? W końcu cycki cyckom nie równe.

Minimalne wymagania gry Rise of the Tomb Raider:

  • Procesor Intel Core i3-2100 lub podobny od AMD
  • 6 GB pamięci RAM
  • Karta grafiki GTX 650 lub AMD HD 7770 z 2 GB pamięci i wsparciem DirectX 11
  • Przynajmniej 25 GB wolnego miejsca na dysku
  • Windows 7 w wersji 64-bitowej

I jak, odpalicie u siebie? Ja odpalę i otworzę szampana. Czekam!

źródło zdjęcia: segmentnext.com
źródło: Cenega