Najnowszy tablet Samsunga został naprawdę miło przyjęty przez branże technologiczną. Ale to nic dziwnego, bo to kawał dobrego i długo wyczekiwanego sprzętu. Samsung stanął na wysokości zadania i stworzył przemyślany produkt, który może służyć zarówno do zabawy jak i pracy za biurkiem. Samsung Galaxy TabPro S został wczoraj oficjalnie zaprezentowany i dosyć szybko został wyceniony. Jaka jest cena i ile możemy zapłacić za niego w Polsce?

Cena. To jest informacja, której przeważnie na konferencjach Samsunga nie ma. O tym, ile ma kosztować najnowszy produkt Koreańczyków dowiadujemy się zazwyczaj po premierze, gdy gdzieś w kuluarach ktoś powie za dużo bądź jakiś sklep przedwcześnie umieści urządzenie w swojej ofercie. Tym razem mamy ten drugi przypadek, bo Samsung Galaxy TabPro S pojawił się na łamach niemieckiego Amazonu.

Samsung Galaxy TabPro S / fot. Samsung
Samsung Galaxy TabPro S / fot. Samsung

 

Samsung Galaxy TabPro S został wyceniony na 999 euro, co dla Niemca raczej wysoką kwotą nie jest. Tyle kosztuje najbardzije podstawowa wersja tabletu w wersji z „samym” Wi-Fi, procesorem Intel Core M M3-6Y30, 4 GB pamięci RAM i 128-gigabajtową pamięcią wbudowaną. Ponadto tablet jest w kolorze czarnym, posiada w zestawie dedykowaną klawiaturę ze stacją dokującą i pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 w wersji Home. Oferta Amazonu jest tylko informacyjna, bo tabletu oczywiście nie ma fizycznie w magazynie. O tym zapewne poinformujemy później, gdy oficjalnie ruszy sprzedaż.

Samsung Galaxy TabPro S w Amazon.de / fot. Amazon
Samsung Galaxy TabPro S w Amazon.de / fot. Amazon

 

Ok, ile możemy zapłacić za ten tablet w Polsce? Biorąc pod uwagę aktualny kurs europejskiej waluty i inne opłaty oraz marże sklepowe, a także sytuację na polskim rynku i cenę innych produktów opartych na Windowsie i Intel Core M, zakładam, że cena nowego tabletu w naszym kraju może wynieść 3999 złotych. Oczywiście cena tyczy się najbardziej podstawowej wersji, jak ta opisana wyżej. Inna kwota będzie uznawana za zaporową, bo mimo tego, że urządzenie jest równie wydaje co najlepsze ultrabooki, to i tak przez większość klientów będzie odbierane jako tablet z klawiaturą. Z drugiej jednak strony, nie jest to produkt dla wszystkich i kupią go ci, którzy rzeczywiście wiedzą co to za urządzenie i potrzebują ultra-mobilnego i nowoczesnego sprzętu.

źrodło: Amazon przez Tabletowo