Kruger&Matz pokazał kolejny ciekawy smartwatch. Poprzedni model Kruger&Matz Classic nie każdego przekonał do siebie swoim wyglądem, ale z nowym smartwatchem z pewnością będzie inaczej. Wszystko dlatego, że Kruger&Matz Style ma okrągłą obudowę i wygląda jak klasyczny czasomierz, a do tego nadal jest przystępny cenowo. 

Zacznę trochę od tyłu. Widać, że Kruger&Matz nie wariuje z cenami swoim urządzeń i taka polityka bardzo mi się podoba. Nowy Kruger&Matz Style kosztuje 299 złotych, a patrząc na niego nie trudno zauważyć podbieństwa do znacznie droższego Huawei Watch. Ok, niektórzy powiedzą, że porównuję Passata do Maserati i rzeczywiście to trochę inna półka, ale polski producent nie ma się naprawdę czego wstydzić. Kruger&Matz Style wygląda ładnie, a kosztuje 6 razy mniej niż wspomniany smartwatch od Huawei, co na polskim rynku liczy się najbardziej.

Kruger&Matz Style / fot. Kruger&Matz
Kruger&Matz Style / fot. Kruger&Matz

 

Kruger&Matz Style to smartwatch z okrągłą kopertą, która została wykonana ze stali i prawdopodobnie skórzanym paskiem (nie mam pewności czy jest t oprawdziwa skóra czy tylko wyrób skóropodobny). Nie mniej, całość prezentuje się bardzo elegancko jak na smartwatch za trzy stówki. Na froncie widać 1,22-calowy ekran, który podobnie jak chociażby w Alcatelu Watch czy Moto 360 nie jest w pełni okrągły i posiada charakterystycznie wycięcie u dołu. Sercem smartwatcha jest procesor MediaTek MT2502, a za dwudniową pracę na jednym ładowaniu ma odpowiadać bateria 320 mAh.

Kruger&Matz Style - system i pulsometr / fot. Kruger&Matz
Kruger&Matz Style – system i pulsometr / fot. Kruger&Matz

 

Najnowszy smartwatch o Kruger&Matz pracuje pod kontrolą systemu opartego na Linuksie i dzięki Bluetooth 4.0 działa z większością smartfonów z systemem Android lub iOS, odpowiednio minimum w wersji 4.4 lub 7. Kruger&Matz Style dysponuje funkcjami typowymi dla smart-zegarka. Stąd też nosząc go na ręcę będziemy mieli dostęp do szybkich powiadomień o połączeniach czy SMS’ie, budzika, opcji sterowania odtwarzaczem muzyki i aparatem, krokomierza, monitora snu, a także pomiaru pulsu, dzięki wbudowanemu pulsometrowi. Swego rodzaju nowością są gesty, dzięki czemu ruchem nadgarstka można wyciszyć alarm czy odebrać lub odrzucić połączenie. Ciekawy jestem jak to będzie sprawdzać się w praktyce.

Kruger&Matz Style jest dostępny w białym lub czarnym kolorze, a jego cena jak już wspomniałem na początku, wynosi 299 złotych.

źródło: Kruger&Matz