Ale co zrobić, kiedy chcemy, który system nam najbardziej pasuje? Kupić kolejne urządzenie, które pozwoli odpalać aplikacje Androida? Ale to ciężkie jest, do torby się nie zmieści! Pomocy! Spokojnie, teraz wystarczy wejść na stronę Jide i pobrać Remix OS 2.0. Wspaniałomyśnie, darmowo oczywiście udostępniony system operacyjny, stworzony przez zapaleńców, którzy chcieli mieć urządzenia z Androidem, oparte na architekturze x86. Inicjatywa zacna, aczkolwiek nikt nie ukrywa, że całość jest w stadium wczesnej alfy i nie jednego i nie dwa babole się uda znaleźć.

Ciekawostką jest to, że dzięki narzędziom do pobrania ze strony Jide, można sobie po prostu zmontować pendriva z systemem i zabierać go ze sobą gdzie tylko nam się przyda. Po odpaleniu na dowolnym pececie dostaniemy dwie opcje. Albo odpalenia Remix OS w trybie gościa, albo rezydenta. Bardzo się różnią? W sumie nie, bo tryb gościa to po prostu terminal, nie zapisujący nic, ale dający możliwość korzystania z aplikacji, a tryb rezydenta, da nam zapisać na pendrivie stworzone w międzyczasie materiały. Osobiście zastanawia mnie sens trybu gościa, ale… dla każdego coś dobrego, więc na nadmiar opcji narzekać nie wolno.

Co nam jest potrzebne? Pendrive, USB 3.0 rzecz jasna, taki, żeby 8GB na niego weszło. I tyle? W sumie tak, poza tym, że PC musi mieć zdolność bootowania z USB. I już. Kwestia ściągnięcia pliku i odpalenia narzędzia. Całość waży niecałe 700MB. Zaraz po napisaniu tego tekstu biorę się za ściąganie. Może uda się podzielić spostrzeżeniami.

System można pobrać bezpośrednio ze strony producenta.

AKTUALIZACJA: Na dzień dzisiejszy niestety pobranie systemu nie jest możliwe. Link wygląda na martwy.

Okazuje się jednak, że od momentu poprzedniej aktualizacji sporo się pozmieniało, zgodnie z tym, co w komentarzach. Wyszło na nasze. Ścieżki do plików poprawione, download jak najbardziej możliwy, nawet dwa linki torrentowe się pokazały. Już ściągnięte, testy od jutra.

źródło: Jide przez PhoneArena