Firma Xiaomi pokazała w listopadzie 2015 roku swój pierwszy metalowy smartfon, który został oznaczony jako Redmi Note 3. Nie minęło wiele czasu, a Chińczycy już zdecydowali się na pokazanie jego lepszej wersji. Główną zmianą jest zastosowanie innego procesora, większej matrycy w aparacie oraz nieco pojemniejszej baterii.

Nowy wariant Redmi Note 3 prezentuje się zdecydowanie lepiej od tego zaprezentowanego jakiś czas temu. Jedną z głównych zmian jest wpakowanie procesora innej firmy. Chiński producent zdecydował się na jednostkę od Qualcomm, a dokładnie na 6-rdzeniowego Snapdragona 650 o taktowaniu zegara do 1,8 GHz. Warto dodać, że procesor wspiera 64-bitowe przetwarzanie, a za grafikę odpowiada będzie Adreno 510. Smartfon ma obsługiwać także sieć LTE.

Kolejną jakże ważną zmianą jest aparat. W tym modelu znajdziemy 16-megapikselowy aparat główny z automatycznym ustawieniem ostrości oraz z przysłoną f/2.0. Przypomnę tylko, że podstawowa wersja Redmi Note 3 ma aparat z 13-megapikselową matrycą. Przednia kamerka nie uległa zmianom i dalej jest to 5 Mpix. Jeśli chodzi o baterię, to tutaj mamy skok z 4000 do 4050 mAh. Niewiele, ale zawsze coś.

Xiaomi Redmi Note 3 - ulepszona wersja
Xiaomi Redmi Note 3 – ulepszona wersja / fot. MIUI

 

Reszta specyfikacji jest taka sama i obejmuje 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, 2 lub 3 GB pamięci RAM oraz 16 lub 32 GB pamięci flash. Zarówno ilość pamięci RAM, jak i pamięci wbudowanej zależy od modelu. Podobnie jest w podstawowej wersji, gdzie mamy możliwość wyboru.

Ulepszony Xiaomi Redmi Note 3 w wersji z 2 GB RAM i 16 GB pamięci flash został wyceniony na 151 dolarów, co na nasze daje około 605 zł. Cena za lepszą wersję Redmi Note 3 zatem nie jest wygórowana, bo za podstawowy model z procesorem MediaTek Helio X10 zapłacimy ok. 560 złotych. Cena za model z 3 GB RAM i 32 GB nie została podana.

Oczywiście smartfon będzie dostępny w Chinach, a potem w Indiach. Niestety nie wiadomo, czy i kiedy lepsza wersja trafi na inne rynki.

źródło: MIUI przez GSMArena