Już od dłuższego czasu docierają do nas plotki, jakoby Samsung pracował nad kolejną generacją opaski fitness, która mierzyć ma naszą aktywność. Do tej pory słyszeliśmy, że takie urządzenie jest w planach, a dziś w sieci pojawiły się zdjęcia, które rzekomo przedstawiają nową opaskę od Samsunga.

Zdjęcia opaski Samsung o nazwie kodowej SM-R150 zostały pokazane światu za sprawą portalu społecznościowego Twitter. Z fotografii od razu można dostrzec, że nadchodząca opaska fitness będzie bardzo podobna do smartwatcha Gear S2 w wersji sportowej. A to za sprawą okrągłego wyświetlacza i obrotowego pierścienia, które znamy właśnie z najnowszych smart-zegarków Koreańczyków.

Przypuszcza się, że opaska otrzyma Bio Procesor do monitorowania stanu zdrowia. Jak wiemy taki procesor został niedawno zaprezentowany i już trafił do masowej produkcji. Jak informował Samsung, urządzenia monitorujące stan zdrowia, które pojawią się w pierwszej połowie 2016 roku będą wyposażone już w taki procesor. Co ciekawe, opaska Samsung SM-R150 ma umieć odczytywać rytm bicia serca, dzięki specjalnemu akcesorium, które przyczepimy do klatki piersiowej (na zdjęciu poniżej). Ponoć sama opaska ma być czymś innym niż Gear S2, ale będzie posiadała podobne funkcje (lecz nie wszystkie), co wspomniany smartwatch. Możemy zatem spodziewać się funkcji odpowiedzialnej za mierzenie kroków, pomiaru tkanki tłuszczowej czy monitorowania tego, ile wypiliśmy wody i kawy w ciągu dnia.

W ostatnim akapicie warto pogdybać trochę o cenie. Skoro opaska fitness od Samsunga ma nie mieć wszystkich funkcji ze smartwatchy, to możemy sądzić, że powinna ona być tańsza od Gear S2. Fajnie by było, jakby Samsung wycenił ją na mniej niż przykładowo opaski Fitbit, ale z doświadczenia wiem, że tak się nie stanie, a sama opaska Koreańczyków do tanich należeć nie będzie.

Całkiem możliwe, że opaska fitness od Samsunga zostanie zaprezentowana na targach MWC w Barcelonie razem z nowymi smartfonami Galaxy S7. Opaska dodawana w pre-orderze z Galaxy S7?  To by było coś.

źródło: Tizen Cafe (Twitter) przez SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj