Aktualizacja do nowszej wersji systemu to w dzisiejszych czasach jedna z milszych informacji, jaka może spotkać użytkownika. W tym przypadku nie jestem pewien, czy osoby posiadające smartfon Sony Xperia C4 i Xperia C5 Ultra ucieszą się z informacji, że ich model otrzyma update’a do Androida 5.1 Lollipop.

Dlaczego napisałem, że mogą być niezadowoleni? Już spieszę z wyjaśnieniem. Otóż firma Sony w ubiegłym roku potwierdziła, że niektóre z ich smartfonów ominie aktualizacja do Android 5.1 Lollipop i bezpośrednio otrzymają Androida 6.0 Marshmallow. W tym gronie miała znaleźć się właśnie Xperia C4 i Xperia C5 Ultra, ale jak się okazuje, nic z tych rzeczy.

Ale do rzeczy. Najnowsza aktualizacja Android 5.1 Lollipop dla Sony Xperia C4 została udostępniona dla 5 z 6 wersji. Model o oznaczeniu E5343 z jakiś względów został pominięty. Warto zaznaczyć, że nowe oprogramowanie zostało udostępnione dla podstawowej Xperia C4 i C4 Dual.

Jeśli chodzi o Android 5.1 Lollipop dla Sony Xperia C5 Ultra, to tutaj jest on udostępniony dla wszystkich modeli, niezależnie gdzie jest sprzedawana. Dla formalności są to modele o nazwie kodowej E5553, E5506, E5533 i E5563. Użytkownicy Xperia C5 Ultra muszą uzbroić się w cierpliwość, bo jak to bywa przy takich aktualizacjach, nie jest ona wdrażana od razu dla wszystkich.

Oby ta aktualizacja nie wpłynęła teraz na dłuższe czekania na Androida 6.0, zarówno dla Xperia C4, jak i Xperia C5 Ultra.

źródło: XperiaBlog (1), (2),  przez AndroidAuthority, GSMArena