Niektórzy mogą go pomylić z Honorem 7, bo jest do niego bliźniaczo podobny, a inni do Nexusa 5X z powodu podobnej nazwy. Ale w rzeczywistości to zupełnie nowe urządzenie, które można uznać za tańszego kolegę flagowego jeszcze modelu od Honora. Dobra wiadomość jest taka, że Honor 5X oficjalnie zagościł na polskim rynku.

Honor wprowadza do Polski coraz więcej swoich urządzeń. I dobrze! Z wielką pompą na naszym rynku pojawił się flagowy model Honor 7 (z którego tak się składa, że klepię ten wpis), wyróżniający się bardzo atrakcyjną ceną, jak na to co oferuje. To naprawdę przemyślany telefon z aluminiową obudową, mocną specyfikacją, świetnym aparatem i baterią, która wystarczy na dwa dni pracy, o czym możecie się przekonać w naszej recenzji. Honor 5X to taki jego większy, nieco słabiej wyposażony, ale też co za tym idzie, tańszy brat Honora 7.

Honor 5X w Polsce został wyceniony na 1199 złotych, choć wcześniejsze spekulacje wskazywały na cenę przynajmniej o 100 złotych wyższą. Co dostajemy w tej cenie? Smartfon z 5,5-calowym wyświetlaczem Full HD, ośmiordzeniowym procesorem Snapdragon 615 i 2 GB RAM, 16-gigabajtową pamięcią wbudowaną, aluminiową i co trzeba przyznać ładną obudową oraz super-szybkim czytnikiem linii papilarnych ulokowanym z tyłu. Do tego dochodzi też hybrydowy slot z obsługą dual SIM, LTE i bateria 3000 mAh (w Honor 7 mamy 3100 mAh) przy obudowie o grubości 7,9 mm.

Smartfon jest dostępny w dwóch kolorach – srebrnym i złotym. Można go znaleźć w ofercie sklepu X-KOM.

źródło: X-KOM przez Tabletowo