Jak informują zagraniczne serwisy zajmujące się mobilną technologią, firma Xiaomi rozpoczęła proces aktualizacji dla Xiaomi Mi 4 do najnowszego systemu od Google, czyli Android 6.0.1 Marshmallow. Wraz z aktualizacją użytkownicy dostali odświeżoną nakładkę MIUI 7.

To, że na update będzie mógł liczyć model Mi 4 wiedzieliśmy już od ponad miesiąca, kiedy to do sieci wydostały się informacje, że Chińczycy pracują nad aktualizacją dla kilku swoich modeli. Plotki się potwierdziły, ponieważ Mi 4 właśnie jest w trakcie aktualizacji do najnowszego Androida. Tutaj jednak trzeba zaznaczyć, że nowe oprogramowanie ma wersję Android 6.0.1 Marshmallow, podczas gdy dla Mi Note przewidziany jest Android 6.0.

Z tego, co czytamy na zagranicznych stronach, aktualizacja podobno waży tylko 100 MB i jest oznaczona numerem MMB29M. Użytkownicy pewnie się cieszą, że ich leciwy smartfon Xiaomi Mi 4 (premiera w 2014 roku) w końcu dostał najnowszego Androida. Wraz z Marshmallow właściciele otrzymali również odświeżoną nakładkę od producenta MIUI 7.

fot. PCPop
fot. PCPop

 

Wszyscy wiemy jak w ostatnich latach chińskie firmy podchodziły do aktualizacji swoich smartfonów do najnowszego Androida. Na szczęście, dla użytkownika, powoli się to zmienia. Obserwujemy coraz większe i szybsze wsparcie dla poszczególnych chińskich modeli. Dlatego też, Chińczycy przyciągają do siebie z miesiąca na miesiąc liczniejsze grono użytkowników. W miarę szybkie udostępnianie nowego oprogramowania, firma Xiaomi zyskuje coraz więcej w oczach przyszłych konsumentów. Dobrym przykładem jest właśnie udostępnienie oprogramowania Android 6.0.1 Marshmallow chociażby dla Mi 4 z 2014 roku.

źródło: PCPop przez GSMArena