Po popularnej serii smartfonów Samsung Galaxy A przyszedł czas na ich odświeżoną wersję. Wczoraj 22 stycznia, w aromatach koreańskiej kuchni warszawskiej restauracji Onggi, z wirtualną Joanną Jędrzejczyk na wielkim telewizorze i w skromnym gronie dziennikarzy, polski oddział firmy Samsung oficjalnie wprowadził nowe wersje smartfonów Galaxy A3 i Galaxy A5 na polski rynek.

Nie, w tym wpisie nie będzie czysto technicznej specyfikacji, bo o wszystkim mogliście dowiedzieć się przy okazji oficjalnej, globalnej premiery Galaxy A na 2016 rok. O nowych smartfonach Samsunga w zasadzie wiemy już wszystko, a wczorajsza premiera była nie tyle co „zielonym światłem”, a bardziej branżowym spotkaniem w najlepszym towarzystwie. Galaxy A na 2016 rok to krok w dobrym kierunku, zarówno pod względem designu i specyfikacji.

Samsung Galaxy A3 (2016) i Galaxy A5 (2016) / fot. Samsung
Samsung Galaxy A3 (2016) i Galaxy A5 (2016) / fot. Samsung

 

Przygotowując najnowsze modele smartfonów firma Samsung wzięła pod uwagę opinie przekazane przez użytkowników poprzednich modeli. Wprowadzone zostały przemyślane i istotne udoskonalenia. Nacisk położony został przede wszystkim na doskonałe parametry techniczne i eleganckie wzornictwo. Modele Galaxy A3 i A5 (2016) stworzono zgodnie z najnowszą stylistyką flagowych urządzeń Samsung Galaxy. Wyróżniające się estetyką kształty urządzeń uzyskano dzięki harmonijnemu połączeniu metalu i szkła.

– czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym Samsung Polska

Samsung Galaxy A3 (2016) i Galaxzy A5 (2016) od wczoraj (22.01) są już dostępne w sprzedaży w salonach Samsung Brand Store i sklepach partnerskich z elektroniką. Ceny też są znane, ale jeszcze raz dla potwierdzenia – cena detaliczna nowego Samsunga Galaxy A3 wynosi 1249 złotych, a za Galaxy A5 przyjdzie nam zapłacić 1649 złotych. Mam nadzieję, że po weekendzie będę mógł już bliżej przyjrzeć się obydwu smartfonom, jak trafią do mnie na testy.