Nowy tydzień i nowe informacje o Samsungu Galaxy S7 stają się faktem. Ale to nic dziwnego, bo przyszły flagowiec Koreańczyków ma pojawić się już za niespełna miesiąc i wiele wskazuje na to, że będą to barcelońskie targi Mobile World Congress, które w tym roku startują 22 lutego. Co tym razem wiemy? Jak się okazuje, Samsung Galaxy S7 między innymi ma zapewnić jeszcze lepszą jakość zdjęć w nocy.

To chyba jeden z większych jak do tej pory przecieków ze smartfonem Samsung Galaxy S7 w roli głównej z jakim mamy do czynienia. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że w następcy Galaxy S6 powróci slot na kartę pamięci (Uff!), a smartfon dodatkowo będzie miał pojemniejszą baterię i certyfikat świadczący o odporności na wodę i pył. Najnowsze informacje, które pochodzą podobno od jednego z oficjeli Samsunga rzucają nowe światło na aparat, sklepową premierą Galaxy S7 i tryb obsługi dual SIM.

Zacznijmy od tego, że nowy smartfon ma dosyć szybko pojawić się w sprzedaży, bo przez media przewija się data 11 marca 2016 roku. W tym dniu ma oficjalnie rozpocznąć się sprzedaż Galaxy S7 i co ciekawe na całym świecie, więc termin też na pewno dotyczy też Polski. Biorąc pod uwagę fakt, że konferencja Samsunga na MWC 2016 w Barcelonie ma odbyć się w niedzielę 21 lutego, to sklepowy debiut w niecałe 2 tygodnie jest czymś wyjątkowym, bo wcześniej Samsung potrzebował przynajmniej tydzień więcej, by wprowadzić nowości na rynek.

Znacznie ciekawiej wyglądają informacje o aparacie. Według źrodła, aparat będzie najważniejszą cechą Samsunga Galaxy S7 i to właśnie na tym elemencie producent skupi się najbardziej. W ostatnim czasie spekulowano na temat rozdzielczości aparatu, która w Galaxy S7 miała mieć 12 megapikseli. I wygląda na to, że tak będzie, bo jak wynika z najnowszych informacji, Samsung uznał, że dalsze zwiększanie megapikseli jest bezcelowe i chce się skupić się na lepszym, wydajniejszym sensorze, który zapewni znacznie wyższą jakość zdjęć. Aparat w Galaxy S7 ma też świetnie radzić sobie w nocy, a to wszystko za sprawą ogniskowej o wartości f/1.7, rekordowej jak na smartfon. Pamiętamy, że do tej pory najlepiej pod tym względem wypadał LG G4 (f/1.8), ale widać, że Samsung też działa, bo najnowsze smartfony z serii Galaxy A mają f/1.9 zarówno w aparacie z tyłu jak i tym nad ekranem. A i jeszcze jedno, podobno ma być fizyczny przycisk migawki!

Na koniec dual SIM. Tak, Samsung Galaxy S7 w końcu ma być flagowcem z obsługą dwóch kart SIM, co Sony wprowadziło już przy okazji modelu Xperia Z3. W Galaxy S7 ma pojawić się slot hybrydowy, gdzie będzie można włożyć dwie karty SIM (zapewne w standardzie nano) lub jedną kartę SIM i kartę pamięci. Jeśli to wszystko się potwierdzi, będę szczęśliwy jak piłkarze San Marino po strzeleniu gola. Widać, że wreszcie Samsung poszedł do głowy, wysłuchał użytkowników i w przyszłym flagowcu wprowadzi to, z czego Galaxy S6 został wykastrowany (chociażby slot na microSD).

A co Wy myślicie na ten temat? Czekacie na Galaxy S7? 🙂

na zdjęciu głównym Galaxy S6, źródło grafiki: Samsung
źródło: OSEN przez Twitter (KrzysztofBryk)