Smartfonów ZenFone od Asusa chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Seria jest rozpoznawalna na całym świecie i w dużej mierze zawdzięcza to bardzo dobrej specyfikacji i wyróżniającym się designem. Dzisiaj firma Asus zaprezentowała kolejną odsłonę ZenFone’a 2, ale tym razem z odświeżonym procesorem od firmy Intel. Nowość nazwano jako Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition.

Nową jednostką w urządzeniu jest 64-bitowy, czterordzeniowy Intel Atom Z3590 o maksymalnym taktowaniu zegara do 2,5 GHz. Wsparcie dla tej jednostki przyjdzie również ze strony 4 GB pamięci operacyjnej RAM, co razem powinno dać zadowalające wyniki działania. Miłym akcentem jest zastosowanie dużej ilości pamięci wbudowanej w odświeżonym Zenfonie 2. Mówimy tutaj aż o 256 GB pamięci wewnętrznej. Na taką ilość gigabajtów nikt nie powinien narzekać. Żeby było jeszcze ciekawiej, tajwański producent nie zrezygnował ze slotu na karty pamięci, więc smartfon może być spokojnie wykorzystywany do przechowywania i przenoszenia sporej ilości danych.

Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition
Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition / fot. Asus

 

Pozostała specyfikacja nie uległa zmianie względem poprzedników i dalej mamy 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, który chroni szkło Gorilla Glass 3 oraz 13-megapikselowy aparat główny z lampą LED i 5-megapikselową kamerkę do wideorozmów. Oba aparaty mają przysłonę o jasności f/2.0. Jeśli chodzi o akumulator, to Zenfone 2 Deluxe w specjalnej edycji z procesorem od Intela dostał baterię o wielkości 3000 mAh. Tutaj warto dodać, że wspiera ona szybkie ładowanie i jak chwali się producent można ją naładować do 60% w 39 minut. ZenFone 2 Deluxe Special Edition pracuje na Androidzie Lollipop, ale niestety Asus nie zdradził dokładnie na jakiej wersji.

Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition
Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition / fot. Asus

 

Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition będzie dostępny w dwóch odsłonach – Silver Polygon i Carbon Night, które możecie zobaczyć wyżej na zdjęciach. W tej chwili nie ma informacji o fizycznej dostępności i cenach, ale patrząc na to co nowy ZenFone 2 ma w środku, atrakcyjnej ceny nie ma się co spodziewać.

źródło: Asus przez GSMArena