Wygląda na to, że w Samsungu Galaxy S7 pojawią się rzeczy, których brakowało w poprzedniej wersji flagowca. Wcześniej koreańskie źrodła podały informacje, że Galaxy S7 będzie wodoodporny, na krawędzi obudowy zobaczymy miejsce na slot kart pamięci, a aparat będzie robił jeszcze lepsze zdjęcia w nocy. Teraz pojawiają się kolejne wieści o najważniejszych podzespołach tego smartfonu.

Chyba tylko w przypadku urządzenia Samsunga jeden slajd potrafi wywołać takie poruszenie. Jak twierdzi serwis PhoneArena, najnowsze informacje pochodzą z anonimowego źródła i poniekąd potwierdzają wcześniejsze informacje o kluczowych podzespołach flagowca. Samsunga Galaxy S7 zapewne zobaczymy na tegorocznych targach MWC 2016, które rozpoczną się 22 lutego. Patrząc na to, co przedstawia powyższe zdjęcie, smartfon kolejny raz dostanie lepsze podzespoły.

Galaxy S7 ma mieć 5,1-calowy ekran w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, na pewno wykonany w technologii Super AMOLED. Świadczy to zatem o tym, że w porównaniu z poprzednim flagowcem nic w kwestii ekranu się nie zmieni. Zmiany natomiast będą w środku, gdzie pojawi się 4 GB RAM (podobnie jak w Galaxy S6 edge+) i dwa najnowsze procesory – Exynos 8890 lub Snapdragon 820. Ja preferuję ten pierwszy i mam nadzieje, że właśnie wersja z takim układem trafi na polski rynek. Zdjęcie potwierdza też niższą rozdzielczość matrycy aparatu, o czym mówiono już wcześniej. W Galaxy S7 będzie 12-megapikselowy aparat z nowym czujnikiem BRITECELL. O tym już pisaliśmy kilka dni temu, że Samsung zamierza pójść w jakość zdjęć, a nie bezsensowne zwiększanie liczby megapikseli. Aparat ma też mieć przysłonę f/1.7, co rzeczywiście przełoży się na dużo lepsze zdjęcia w nocy i niekorzystnym oświetleniu.

Trzeba jeszcze poczekać niecałe 4 tygodnie, by poznać oficjalną specyfikację. Będziemy w Barcelonie, więc relację zdamy prosto z miejsca premiery.

źródło: PhoneArena