Samsung Galaxy Note 5 to ten smartfon, który może pochwalić się najwydajniejszymi podzespołami, co czyni go jednym z najlepszych smartfonów obecnie dostępnych na rynku. Niestety zdobycie go w naszym pięknym kraju było niemożliwe, a to za sprawą tego, że po prostu Galaxy Note 5 nie został wprowadzony do europejskiej dystrybucji. Jak się jednak okazuje, smartfon trafił do jednego z polskich sklepów.

To, że Galaxy Note 5 może trafić do Europy mówiło się od dawna. Jak się okazuje, smartfon trafił do Polski, ale nie jest to równoznaczne z otwarciem oficjalnej dystrybucji (więcej o tym poniżej). Nie mniej, Galaxy Note 5 jest dostępny w ofercie sklepu Sferis, a osoby zainteresowane kupnem będą musiały przeznaczyć na niego 3199 złotych. Wygląda więc na to, że wspomniany sklep wprowadził Note’a 5 do Polski i kolokwialnie mówiąc, wziął na klatę wszystkie sprawy związane chociażby z serwisem. Dodam jeszcze, że w Polsce dostępna jest wersja z 32 GB pamięci wewnętrznej.

fot. Sferis
fot. Sferis

 

Aktualizacja:

Jak twierdzi serwis Komórkomania, Samsung nie ma nic wspólnego z tym, że smartfon oficjalnie wszedł na nasz rynek. Pracownicy Samsunga informują, że sklep ściągnął Galaxy Note 5 na tak zwaną „własną rękę”, a polski oddział Samsunga stara się wyjaśnić całą sytuację.

Olaf Krynicki, rzecznik Samsung Polska, poinformował też na łamach Twittera, że Samsung Galaxy Note 5 nie znajduje się w oficjalnej dystrybucji.

Co ciekawe, urządzenie szybko zostało wycofane z oferty, a Sferis przeprasza za całe zamieszanie. Nieźle się porobiło. My też poniekąd czujemy się zobowiązani, by napisać „przepraszam” ze względu na szybkie, ale niezweryfikowane przekazanie informacji.

źródło: Sferis przez Tabletowo