O Power Sharing Cable od Samsunga pisaliśmy we wrześniu 2014 roku, więc macie prawo nie pamiętać do czego to ustrojstwo służy. Wtedy też pierwszy raz ten przewód pojawił się w sprzedaży, ale cena na poziomie prawie 20 dolców wcale nie zachęcała by go kupić. No bo jak płacić tyle, za kawałek kabla. Teraz możemy to zrobić znacznie taniej, bo za 19… ale złotych.

No dobra, ale do czego to służy? Samsung Power Charging Cable (EP-SG900UBEGWW) to krótki, bo raptem 30-centymetrowy przewód zakończony po obu stronach wtyczką microUSB, który w skrócie umożliwa ładowanie smartfonu… innym smartfonem. Przewód pozwala na rozdzielenie zasilania między inne urządzenia. Wygląda to mniej więcej tak, że za pomocą smartfonu możemy użyczyć trochę prądu innemu smartfonowi, tabletowi, smartwatchowi czy po prostu każdemu urządzeniu ze złączem microUSB. Przewód jest oznaczony specjalnymi strzałkami, więc od razu będziemy wiedzieć jak go podłączyć, by rozpocząć ładowanie. Co więcej, Samsung ma też dedykowaną aplikację Power Sharing do zarządzania naszą „małą elektrownią”.

Samsung Power Sharing Cable / fot. Samsung
Samsung Power Sharing Cable / fot. Samsung

 

Przewód  Samsung Power Charging Cable jeszcze do niedawna kosztował 49 złotych (tak, ja też uważam, że ta cena za kabelek była przesadzona), ale teraz jest znacznie taniej, bo można go kupić za 19 złotych. Wystarczy odwiedzić ofertę sklepu Sferis i dokonać zakupu. Przewód jest dostępny w białym lub czarnym kolorze. W opisie co prawda jest wzmianka o Samsungu Galaxy S5, ale przewód powinien działać z większością smartfonów i tabletów, które pojawiły się na rynku od czasu premiery Galaxy S5.

Samsung Power Sharing Cable / fot. Sferis
Samsung Power Sharing Cable / fot. Sferis

 

Dzięki tej Kasi z Tabletowo za info! 🙂
źródło: Sferis