Nie jest chyba tajemnicą, że firma Microsoft pracuje nad smartfonem Lumia 650. W ostatnim czasie w Internecie pojawiło się sporo informacji o tym smartfonie i poznaliśmy prawdopodobną specyfikację oraz wygląd. Co prawda, kilka dni temu wyciekło już zdjęcie z Lumia 650, ale dziś wyciekło kilka renderów tego smartfona i to w dwóch kolorach.

Nowe zdjęcia prasowe przedstawiające Microsoft Lumia 650 pod różnym kątem, pokrywają się z tym zdjęciem, które dwa dni temu Evan Blass (@evleaks) opublikował na Twitterze. Wydaję się zatem, że tak ostatecznie będzie wyglądała Lumia 650. Warto tutaj zaznaczyć, że Lumia 650 ma być ostatnim smartfonem z tej serii. Plotki mówią, że na jej miejsce wejdzie nowa seria, która kryje się pod nazwą Surface Phone.

Ostatnie przecieki sugerują, że Microsoft Lumia 650 będzie miała 5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości HD. Centrum dowodzenia zapewni Snapdragon 210 MSM8909 lub Snapdragon 212 MSM8909v2 o taktowaniu 1,1 GHz. Wsparcie ma przyjść też ze strony 1 GB pamięci RAM i 8 lub 16 GB pamięci wbudowanej. Na szczęście pamięć będzie można rozbudować. Jak widać specyfikacja nie powala, tym bardziej, że smartfon zachęcać ceną nie będzie (o niej później).

Microsoft Lumia 650
Microsoft Lumia 650 / fot. WinFuture

 

Reszta parametrów też jakoś specjalnie się nie wyróżnia, bo 8 Mpix aparat główny i bateria o wielkości 2000 miliamperogodzin nie napawają optymizmem. Zdjęcia prawdopodobnie będą wychodzić przeciętne, a czas pracy na baterii to pewnie jeden dzień z małym hakiem. Na uwagę natomiast zasługuje przedni aparat, który dostanie 5 Mpix oraz system operacyjny Windows 10. Jeśli chodzi o grubość Lumia 650, to tutaj ma być całkiem przyjemnie, bo ma to być 7,27 mm. Smartfon będzie również wspierać łączność LTE.

Microsoft Lumia 650
Microsoft Lumia 650 / fot. WinFuture

 

Na koniec pozostała kwestia ceny, a ta jak się okazuje atrakcyjna nie będzie. Plotki głoszą, że Lumia 650 w Europie będzie kosztować 220 euro (około 970 zł). Dla porównania w Stanach Zjednoczonych smartfon ma nie przekroczyć 200 dolarów (około 790 zł). Jak widać jest to różnica rzędu 200 zł, tak więc jeśli okaże się to prawdą i Lumia 650 rzeczywiście w Polsce będzie kosztować blisko 1000 zł, to nie wróże dobrej sprzedaży tego modelu w naszym kraju. Powód jest prosty, jest sporo ciekawych smartfonów z lepszą specyfikacją i niższą ceną, albo zbliżoną.

źródło: WinFuture przez PhoneArena