W październiku ubiegłego roku Sony opublikowało listę urządzeń, które mogły liczyć na aktualizację do najnowszego Androida. Znalazło się tam sporo smartfonów i tabletów, tak więc dużo było pracy przed Japończykami, aby zoptymalizować nowego Androida pod dane urządzenie. Wygląda na to, że Sony zakończyło swoje prace, a wynikiem tego jest udostępnienie najnowszego Androida 6.0 Marshmallow dla Sony Xperia Z5.

Nie powinno nikogo dziwić, że Android 6.0 Marshmallow w pierwszej kolejności został udostępniony dla modelu Sony Xperia Z5, ponieważ jest to najnowszy smartfon z serii Xperia Z5. Jak donoszą zagraniczne media, najnowszy update zawędrował już do pierwszych modeli Xperia Z5 w Turcji. Tym samym użytkownicy mieszkający w tym kraju jako pierwsi mogą cieszyć się z Androida 6.0 Marshmallow.

Udostępnienie systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow dla Xperia Z5 w innych krajach powinno być kwestią kilku dni, jeśli nie kilku godzin. Oczywiście jeśli aktualizacja pojawi się w Polsce, to od razu o tym poinformujemy.

Lada dzień Android 6.0 Marshmallow powinien pojawić się także na Xperia Z5 Compact i na Xperia Z5 Premium. Firma Sony potwierdziła wczoraj, że Xperia M4 Aqua może liczyć na tą samą aktualizację, ale na razie nie wiadomo kiedy się pojawi. Oczywiście w kolejce jest też seria Xperia Z3, która zostanie zaktualizowana do nowego Androida Marshmallow, przypuszcza się, że jeszcze w tym miesiącu.

źródło: HDBlog przez GSMArena