Jeśli śledzicie doniesienia ze świata mobilnej technologii, to pewnie wiecie, że Samsung w grudniu zeszłego roku oficjalnie zaprezentował nową serię Galaxy A na rok 2016, w skład której wchodzą odświeżone modele Galaxy A3, Galaxy A5, Galaxy A7 oraz Galaxy A9. Wszystkie smartfony wyróżniają się świetnym wyglądem i wydajnymi podzespołami. Wygląda na to, że do tego zacnego grona dołączy jeszcze jeden smartfon, który będzie miał zaszczyt reprezentować serię Galaxy A 2016. Mowa o Samsungu Galaxy A9 Pro.

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się informacje na temat ulepszonej wersji Galaxy A9, a dokładniej mówiąc o Galaxy A9 Pro. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że smartfon pojawił się w Indiach, gdzie jest testowany, a co za tym idzie wiemy, że takie urządzenie istnieje. Wczoraj natomiast dowiedzieliśmy się o przypuszczalnej specyfikacji Galaxy A9 Pro, bo pojawił się w benchmarku GFXBench.

Według benchmarku, Galaxy A9 Pro będzie miał 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Jak nie sposób nie zauważyć wielkość ekranu jest mniejsza niż w Galaxy A9. Co ciekawe, z dokumentów potwierdzających dotarcie Galaxy A9 Pro do Indii wynika, że smartfon ma 6-cali. Świadczyć to może o tym, że przetestowana wersja A9 Pro w benchmarku nie jest tą finalną.

Zazwyczaj smartfony z dopiskiem „Pro” mają lepsze podzespoły od swoich pierwotnych wersji i tak ma być w tym przypadku. Mocniejszy Galaxy A9 dostanie aż 4 GB pamięci RAM i 16-megapikselowy aparat główny, natomiast reszta parametrów ma nie ulec zmianie. Dalej będzie to 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 652 o taktowaniu 1,8 GHz, przednia kamerka o rozdzielczości 8 Mpix, 32 GB pamięci flash i slot kart pamięci. Nie wiadomo nic o baterii poza tym, że będzie, ale pewnie nie będzie mniejsza od tej w Galaxy A9 (2016), która ma 4000 mAh. Z takich jeszcze ciekawszych danych warto wspomnieć, że Galaxy A9 Pro będzie pracować na Androidzie 6.0.1 Marshmallow.

fot. GFXBench
fot. GFXBench

 

Co do dostępności jeszcze nic nie wiadomo, ale najprawdopodobniej Galaxy A9 Pro pojawi się tylko w Chinach, podobnie jak ma to miejsce z Galaxy A9. Kiedy premiera? Też nie wiadomo, ale stawiam, że po debiucie serii Galaxy S7. Wprowadzenie ulepszonej wersji Galaxy A9 mogłoby wpłynąć na sprzedaż nowych flagowców, a to dlatego, że A9 Pro wydajnością i wyglądem odstawać od Galaxy S7 nie będzie.

źródło: GFXBench przez SamMobile