LG G5 to najbardziej wyczekiwany smartfon od koreańskiego producenta w tym roku. Wiemy już, że następca G4 zadebiutuje na targach MWC w Barcelonie 21 lutego. Jest to oficjalna informacja, ponieważ została ona potwierdzona przez LG. Dzisiaj mamy dla Was kolejne doniesienia, które znowu zostały ogłoszone przez Koreańczyków, a mianowicie w nadchodzącym G5 zobaczymy funkcję „Always ON”, która odnosi się do samego ekranu. Co więcej, LG pokazało etui Quick Cover, które jest dedykowane właśnie G5.

Zacznijmy od funkcji „Always ON„, która może okazać się jedną z najprzydatniejszych funkcji w nowym LG G5. Owa nowość umożliwi użytkownikom zobaczenie powiadomień takich jak nieodebrane połączenia, SMS, wiadomości e-mail, czy zaplanowane wydarzenie bez konieczności włączania i/lub odblokowania ekranu. Jak nie trudno się domyśleć, ekran nie będzie w całości podświetlany, a tylko jego część, co możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

W sieci pojawiło się zatem pytanie, czy ekran będzie podświetlony przez cały czas, czy tylko wtedy, gdy otrzymamy powiadomienie. Jest to dość ważne pytanie, ponieważ najprawdopodobniej wyświetlacz w G5 będzie wykonany w technologii IPS, który energię pochłania bardziej niż np. ekrany AMOLED, co ostatecznie z pewnością wpłynie na baterię, jeśli ekran będzie cały czas podświetlony.

fot. LG
fot. LG

 

Tryb „Always ON” zaprezentowany przez LG nie jest czymś zupełnie nowym w świecie smartfonów, bo pamiętajmy, że podobna funkcja, w nieco innej formie, występuje w urządzeniach Motoroli pod nazwą Active Display i w nowych Nexusach od Google jako Ambient Display. Podobną funkcję do tej z G5 zobaczymy najpewniej również w Samsungu Galaxy S7 i Galaxy S7 edge, które zobaczymy tego samego dnia co G5.

Przypuszcza się, że LG G5 będzie różnił się od swoich poprzedników, bo ma być wykonany z metalu, oferować skaner linii papilarnych oraz podwójną tylną kamerę. Zdaje się, że użycie lepszego materiału do wykonania obudowy w nadchodzącym flagowcu Koreańczyków wydaje się wysoce prawdopodobne. Potwierdza to jakoby etui Quick Cover, które zostało pokazane przez LG. Zdjęcie wyraźnie obrazuje lśniące, metaliczne etui, co jest niewątpliwie nawiązaniem do obudowy G5. Dodatkowo widzimy wycięcie, które umożliwia odczytywanie powiadomień bez konieczności jego otwierania. Mamy tutaj fajne połączenie praktyczności etui z funkcją „Always ON„.

Etui Quick Cover dla LG G5
Etui Quick Cover dla LG G5 / fot. LG

 

źródło: LG przez PhoneArena (1), (2)