Z miesiąca na miesiąc coraz więcej smartfonów jest aktualizowana do najnowszego Androida 6.0 Marshmallow. Co prawda idzie to bardzo powoli, ale lepiej niech idzie ślimaczym tempem, niż aby producenci mieli całkowicie olać użytkowników. Jak podał Lenovo w swoim komunikacie prasowym, smartfon Moto X Play sukcesywnie będzie otrzymywać aktualizację w Polsce.

Niektórzy już mogą cieszyć się aktualizacją do Androida 6.0 Marshmallow w swoim Moto X Play, natomiast niektórzy muszą uzbroić się w cierpliwość. Na szczęście nie mówimy tutaj o kilkunastu dniach, a o kilkunastu godzinach, no chyba, że ktoś będzie miał pecha i w najgorszym wypadku poczeka sobie te parę dni dłużej.

Jeśli smartfon nie poinformował Was jeszcze automatycznie o dostępnej aktualizacji, spróbuje wymusić ją samodzielnie. Jeśli to nie pomoże, to zrestartujcie Moto X Play i ponówcie próbę, może akurat się uda. Jeśli i to nie pomoże, będziecie musieli poczekać na swoją kolej.

Przypomnę tylko na szybko co najnowszy Marshmallow przynosi ze sobą. A jest to Tryb Doze, który pozwala lepiej zarządzań baterią, tryb Android Auto backup służący do robienia kopii zapasowej na Dysku Google oraz zmieniony został panel odpowiedzialny za zarządzaniem głośnością w smartfonie – teraz jest bardziej „prosty”. Dodano również tryb „Nie przeszkadzać„, dzięki któremu możemy zablokować niektóre powiadomienia np. kiedy idziemy spać. Chyba nie trzeba mówić, że nowy system operacyjny zmienia wygląd i wnosi powiew świeżości.

źródło: Lenovo Polska