Na tegorocznych targach MWC nie zabraknie Huawei i ich nowych produktów. Wiele osób liczy na premierę nowego flagowca Huawei P9, ale ja bym aż tak bardzo się na to nie nastawiał, by się nie rozczarować. W ubiegłym roku Chińczycy poszli w kierunku wearables prezentując przede wszystkim smartwatch Huawei Watch. Wygląda na to, że teraz w Barcelonie będzie biznesowo i komputerowo, bo na horyzoncie widać Matebook’a. 

O tym, co Samsung czy LG pokażą na MWC 2016 wiemy całkiem sporo, ale ciągle pewną zagadką pozostaje trzeci gracz, czyli Huawei. Bardzo mnie zastanawia, co pokażą w tym roku, bo szczerze powiedziawszy, na ubiegłorocznych targach MWC poza Huawei Watch nic powalającego na kolana nie było. Mocno liczyłem na jakiś smartfon, ale producent zdecydował się pokazać swojego flagowca – Huawei P8 – dopiero w kwietniu na osobnym wydarzeniu. W tym roku możemy zobaczyć urządzenie, które będzie pierwszym tego typu w ofercie Huawei.

Huawei Matebook – tego urządzenia możemy się coraz bardziej spodziewać na MWC 2016, na co wskazuje zaproszenie opublikowane w serwisie Weibo przez samego prezesa firmy, Richard Yu. Pod tą nazwą i hasłem The new style of business kryje się najprawdopodobniej hybrydowy laptop, działający w oparciu o Windowsa 10 i dodatkowo wyposażonego w aktywny rysik. Nieoficjalnie informacje wskazują też na 12,9-calowy ekran i procesor Intela w środku.

Huawei Matebook / fot. Weibo
Huawei Matebook / fot. Weibo

 

Mnie zastanawia najbardziej fakt, jak Huawei wyceni nowe urządzenie, ale patrząc na hasło reklamowe na zaproszeniu, cena może być wysoka. Wszystkiego dowiemy się już 21 lutego po godzinie 14:00, bo właśnie wtedy będzie trwała konferencja Huawei na MWC 2016.

źrodło: Gizmochina, Weibo