Szczerze? To nie myślałem, że aż tyle szczegółowych informacji dowiemy się o nadchodzącym Samsungu Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Faktycznie, spodziewałem się, że coś może przecieknąć, ale nie spodziewałem się, że będzie tego sporo. Tak naprawdę, znamy już prawdopodobną specyfikację, wygląd, ceny oraz kiedy pojawi się w sprzedaży. Dziś natomiast sam Samsung potwierdził wodoodporność w nadchodzącej wielkimi krokami serii Galaxy S7.

Za tą informacją stoi indyjski oddział Samsunga, który przesłał film na YouTube zdradzając kilka ważnych cech Galaxy S7 edge, który bagatela ma swoją premierę już za tydzień. Film posiada hashtag #TheNextGalaxy, dlatego potwierdza on, że Samsung Galaxy S7 edge (i zapewne Galaxy S7 również) będzie odporny na wodę, co z resztą słyszeliśmy z plotek w ciągu kilku ostatnich tygodni.

Ostatnio Samsung lubi łączyć swoje produkty ze sportem oraz ludźmi z nim związanymi i wygląda na to, że w przypadku nowej serii będzie podobnie. Na filmie możemy zobaczyć łuczniczkę, która trenuje wykorzystując swojego Galaxy S7 edge. Jak widać sama konstrukcja zbytnio się nie różni względem Galaxy S6 edge. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że Samsung mógł wykorzystać tutaj wizerunek Galaxy S6 edge+, aby ukryć rzeczywisty wygląd Galaxy S7 edge.

Inną rzeczą, którą możemy być pewni jest to, że następna generacja Galaxy S będzie miała funkcję bezprzewodowego ładowania. To nie powinno być dla nikogo niespodzianką, bo obecna seria takową opcję ładowania posiada. Premiera Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 edge już w niedzielę, czyli 21 lutego w Barcelonie na targach MWC.

źródło: Samsung (1), (2) przez SamMobile