Firma Elephone jest jedną z tych firm, która jak już pokazuje smartfony, to w ilości kilku wariantów. Dobrym przykładem jest tutaj styczniowa premiera, na której Chińczycy pokazali aż sześć smartfonów, między innymi P9000, P9000 Lite, M3 i M3 Pro. Na tej samej konferencji chińska firma wspomniała o Elephone S3, ale żadnych szczegółów nie poznaliśmy, dowiedzieliśmy się tylko, że taki smartfon istnieje. Wczoraj jednak Elephone zdradził nam nieco więcej szczegółów o nadchodzącym S3, którego premiera już w marcu.

Nowe informacje oraz zdjęcia prasowe Elephone S3 pojawiły się na Facebooku, przez co poznaliśmy kilka szczegółów. Jak chwali się producent, smartfon będzie miał metalową obudowę oraz ekran od krawędzi do krawędzi, czyli po prostu nie będzie miał bocznych ramek. Jeśli chodzi o wielkość samego wyświetlacza, wiemy, że będzie to 5,2-cala i rozdzielczość Full HD. Z takich danych przekazanych przez producenta dowiadujemy się jeszcze, że S3 będzie miał wsparcie dla szybkiego ładowania oraz skaner linii papilarnych Touch ID.

Elephone S3
Elephone S3 / fot. Elephone

 

To tyle, co wiadomo o smartfonie S3 na tą chwilę. Procesor ma zostać potwierdzony w późniejszym czasie. Reszta specyfikacja nie jest znana, ale są plotki, które mówią o 3 lub 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci flash i o aparacie przynajmniej w rozdzielczości 13 Mpix. Jeśli okaże się to wszystko prawdą, możemy mieć do czynienia z niezłym smartfonem w atrakcyjnej cenie.

Elephone S3
Elephone S3 / fot. Elephone

 

Dla zainteresowanych mamy jeszcze filmik, na którym znajduje się główny bohater tego wpisu. Tak samo jak na zdjęciach, tak i na filmie, S3 prezentuje się świetnie. Wideo możecie zobaczyć klikając tutaj.

Chyba zgodzicie się zemną, że całość wygląda bardzo dobrze. Brak bocznych ramek, nie za duża górna i dolna ramka, rozdzielczość ekranu FHD, metalowa obudowa, skaner linii papilarnych i świetny wygląd może okazać się niemałym sukcesem dla Chińczyków. Tym bardziej, że cena ma wynosić równowartość 150 dolarów (około 590 zł). Elephone S3 ma zadebiutować w marcu tego roku, niestety nie wiemy dokładnie którego dnia.

źródło: Elephone