Jeszcze przed jedną z najważniejszych imprez związanych stricte z mobilną technologią i nie tylko, czyli MWC, firma Lenovo wprowadziła na nasz rynek swój kolejny smartfon. Jak już pewnie wiecie po tytule to Moto X Force, który jest już dostępny w sklepach. Na wstępie tylko zaznaczę, że cena może co niektórych zszokować.

O wejściu na polski rynek smartfonu Moto X Force (w innych krajach występuje pod nazwą Droid Turbo 2) poinformował polski oddział Lenovo za pośrednictwem Twittera. Urządzenie z pewnością wyróżnia się na tle konkurencji, a to za sprawą nietłukącego się ekranu, ale nie tylko. Wyświetlacz Moto ShatterShield tworzy zintegrowany system składający się z pięciu warstw zaprojektowanych z materiałów, które pochłaniają wstrząsy – taka mała ciekawostka. Warto dodać, że Moto X Force jest pierwszym smartfonem z taką cechą. Słuchawka posiada także mocne podzespoły, co czyni ją wydajnym urządzeniem i ostatecznie wpływa na wysoką cenę.

Cena. No właśnie, co z nią? Jak wspomniałem na samym początku, może ona dla niektórych być szokująca, dla mnie w pewnym sensie była. Lenovo Moto X Force w naszym kraju, gdzie „zarabia się grube pieniądze” została wyceniona na 3099 złotych. Jeśli chodzi o mnie, kwota jest zbyt wysoka, tym bardziej, że premiera miała miejsce dwa miesiące temu. Smartfon jest dostępny w kolorze czarnym.

No dobra, pewnie znajdą się takie osoby, które powiedzą, że specyfikacja jest bardzo dobra, więc i kwota adekwatna. I będą miały w pewnym sensie rację, ale moim skromnym zdaniem, cena troszkę niższa np. o te dwie lub trzy stówki, byłaby lepszym rozwiązaniem. Jestem przekonany, że Moto X Force nie rozejdzie się jak świeże bułeczki, a to z prostego powodu. Smartfony konkurencji, które są topowymi urządzeniami kosztują w tej chwili znacznie mniej, a i niektóre z nich są lepszym wyborem. Do tego dochodzą targi MWC, a wraz z nimi nowe urządzenia, które pojawią się u nas w ciągu miesiąca i mam tutaj na myśli chociażby Galaxy S7, który w najsłabszej konfiguracji będzie kosztować najprawdopodobniej około 3100 złotych. Sami widzicie, jak duże prawdopodobieństwo jest, że Lenovo może nie zarobić w Polsce na sprzedaży Moto X Force.

A Wy, co sądzicie o cenie Moto X Force? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: Lenovo Polska