Większość firm, mniej lub bardziej liczących się w świecie smartfonów, rozpoczęła już udostępnianie najnowszej aktualizacji dla swoich topowych i nietopowych urządzeń. Jedyną firmą (tą liczącą się w świecie), która zwleka z takim update’em jest Samsung. Tak, Galaxy S6, Galaxy S6 edge i Galaxy S6 edge+ jeszcze siedzą na Androidzie 5.1.1 Lollipop. Doszło nawet do takiej sytuacji, że inne firmy już rozpoczęły proces udostępniania aktualizacji dla budżetowców oraz dla urządzeń ze średniej półki. Smutne, ale prawdziwe. Właśnie dzisiaj wystartował Android 6.0 Marshmallow dla Motorola Moto E drugiej generacji.

Trzeba przyznać, że Motorola bardzo dobrze radzi sobie z udostępnianiem najnowszej wersji Androida dla swoich smartfonów. Nie tak dawno informowaliśmy Was, że Motorola wystartowała z aktualizacją dla Moto X Style, Moto X drugiej generacji oraz Moto G drugiej generacji, a już dzisiaj z Marshmallowa mogą cieszyć się niektórzy użytkownicy Moto E 2. generacji. Tak jak widać, budżetowce także mogą liczyć na taki update. Z resztą sam producent potwierdził to dwa miesiące temu, więc Android 6.0 Marshmallow dla tego modelu był kwestią czasu.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nowe oprogramowanie, w postaci Androida 6.0 Marshmallow dla Moto E (2015), w pierwszej kolejności zostało udostępnione w Indiach. Reszta świata, w tym Polska, musi jeszcze poczekać. Update jest dostępny w trybie OTA i zawiera także pakiet zabezpieczeń za styczeń. Oczywiście w raz z nowym Androidem, użytkownicy doświadczą zmian w wyglądzie oraz dostaną kilka nowych funkcji.

źródło: XDA przez FoneArena