Tak naprawdę inne, mniej znane firmy produkujące smartfony muszą się mocno napracować, aby zostały zauważone przez konsumentów. Oczywiście w erze smartfonów jest to bardzo trudne, bo te największe korporacje mają już twardą pozycję na rynku. Oprócz tego, mniej znane firmy muszą też przekonać do siebie ludzi, a to jest czasem bardzo trudne, ponieważ nasz gatunek nie lubi radykalnych zmian, woli coś, co już zna i jest sprawdzone. Odnoszę jednak wrażenie, że firma Archos zamierza pójść w ślady chińskich producentów i walczyć o potencjalnego klienta. Wczoraj francuska firma oficjalnie zaprezentowała parę mocnych smartfonów o nazwie Diamond 2 Plus i Diamond 2 Note.

Oba smartfony nie wnoszą żadnego powiewu świeżości na rynku odnośnie wyglądu, jest on po prostu wzorowany na konkurencji. Nie zmienia to jednak faktu, że smartfony mogą się podobać, a sama firma może odnieść globalny sukces, jeśli oczywiście trafią na większość rynków. Jestem przekonany, że na rodzimym rynku na pewno namiesza tymi modelami.

Archos Diamond 2 Plus

Archos Diamond 2 Plus został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, co z pewnością wystarczy. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6755 Helio P10 o taktowaniu 2,0 GHz. Pomoc jest ze strony grafiki Mali-T860MP2 o taktowaniu 700 MHz i 4 GB pamięci RAM. Takie trio powinno zapewnić płynne działanie smartfona. Na dane dla użytkownika producent oddał 64 GB pamięci wewnętrznej.

Archos Diamond 2 Plus
Archos Diamond 2 Plus / fot. Archos

 

Jeśli chodzi o aparaty, to tutaj jest bardzo dobrze. Diamond 2 Plus wykona zdjęcia aparatem głównym o rozdzielczości 20 Mpix, zaś wideorozmowy przeprowadzi dzięki kamerce o rozdzielczości 8 Mpix. Tutaj warto dodać, że tylny aparat wspiera podwójna dioda doświetlająca LED. Dodatkowo smartfon oferuje LTE w kategorii 6, czytnik linii papilarnych, port USB typu C oraz baterię o wielkości 3000 mAh. Całością zarządza Android 6.0 Marshmallow, natomiast wymiary wynoszą 148,3 mm, 73,8 mm i 8,3 mm odpowiednio dla wysokości, szerokości i grubości. Natomiast smartfon waży 130 g.

Archos Diamond 2 Plus
Archos Diamond 2 Plus / fot. Archos

 

Archos Diamond 2 Note

Kolejna nowość od firmy Archos to Diamond 2 Note. Tutaj mamy do czynienia z nieco większym ekranem, bo jest to 6-cali, który ma rozdzielczość QHD. To czyni go smartfonem tylko dla wybranych, dla tych, co lubią duże smartfony. Centrum dowodzenia zapewni 8-rdzeniowa jednostka MediaTek MT6795 Helio X10 o taktowaniu zegara do 2,0 GHz, a za grafikę odpowiada PowerVR G6200. Pamięć RAM w tym modelu wynosi 3 GB, zaś pamięć wbudowana 32 GB.

 

Archos Diamond 2 Note
Archos Diamond 2 Note / fot. Archos

 

Diamond 2 Note, podobnie jak jego wersja Plus, ma dobre aparaty. Główny aparat ma 16 Mpix z autofokusem, który wspiera podwójna dioda LED, zaś przedni obiektyw ma wielkość 8 Mpix. Urządzenie może się łączyć z siecią LTE w Cat. 4. Duży ekran i rozdzielczość będą z pewnością zużywać najwięcej energii, dlatego producent pomyślał o dosyć pojemnej baterii o wielkości 3610 mAh. Taki, a nie inny akumulator wpłynął na wymiary 158,35 x 82,7 x 8,7 mm i wagę 150 g. Oczywiście ten model także pracuje na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Archos Diamond 2 Note
Archos Diamond 2 Note / fot. Archos

 

Dostępność i cena

Diamond 2 Plus oraz Diamond 2 Note będą dostępne dopiero w maju, w cenie 249 euro, czyli około 1090 zł i 299 euro (około 1310 zł), odpowiednio za Diamond 2 Plus i za Diamond 2 Note. Cena zatem jest bardzo atrakcyjna do tego co oferują smartfony. Mam nadzieję, że pojawią się również w Polsce. Niestety tak długi czas od premiery może wpłynąć na to, że się o nich najzwyczajniej w świecie zapomni, a co za tym idzie sprzedaż może być niska. Trochę strzał w kolano moim zdaniem.

źródło: Archos przez GSMArena