Plotka odnośnie nowego smartfonu od firmy HP z systemem Microsoftu krąży po sieci zaledwie od kilku dni, więc wyciek jakichkolwiek informacji, czy to w postaci specyfikacji, czy zdjęć była kwestią czasu. Właśnie wczoraj popołudniu do sieci przedostały się dane na temat parametrów technicznych oraz zdjęcia nowego smartfonu HP Elite x3. Od razu napiszę, że zapowiada się bardzo wydajne urządzenie z Windows 10.

HP Elite x3 został prawdopodobnie oznaczony nazwą kodową Falcon i całkiem możliwe, że właśnie ten smartfon pojawił się w benchmarku, w grudniu ubiegłego roku. Poza tym, plotki głoszą, że Elite x3 zobaczymy na MWC już w przyszłym tygodniu i wtedy dopiero poznamy go oficjalnie. Niemniej jednak już dzisiaj możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać Elite x3, a to za sprawą zdjęć, które wyciekły do sieci. Aby tego było mało, poznaliśmy też prawdopodobną specyfikację smartfona, a ta zapowiada się bardzo obiecująco.

HP Elite x3
HP Elite x3 / fot. Tech2

 

Niestety ze zdjęć widać, że HP Elite x3 może nie mieć skanera linii papilarnych, a szkoda, bo to przydatny dodatek. Choć niektórzy twierdzą, że będzie on zlokalizowany pod wyświetlaczem na szarej ramce. Pożyjemy, zobaczymy, ale ja tam miejsca dla niego nie widzę że względu na głośnik. Jedna z fotografii pokazuje tył smartfony, na którym ulokowano magnetyczne złącze, być może do ładowania (jako dodatkowa opcja), albo do stacji dokującej. Ogólnie Elite x3 do najpiękniejszych należeć nie będzie, ale w sumie nie jest tak źle, bo na rynku są brzydsze urządzenia.

HP Elite x3 ma mieć 5,96calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD, a to oznacza, że treść i multimedia będą ostre jak żyleta. Sercem smartfona będzie procesor Snapdragon 820, a wsparcie przyjdzie ze strony 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, którą będziemy mogli rozszerzyć za pomocą karty. Dodatkowo smartfon dostanie 16-megapikselowy aparat główny z diodą LED i 8-megapikselową kamerkę z przodu. Z pewnością miłośnicy fotografii będą mogli się popisać, choć z oceną jakości wykonywanych zdjęć musimy się jeszcze powstrzymać.

HP Elite x3
HP Elite x3 / fot. Tech2

 

Reszta specyfikacji obejmuje port USB typu C z obsługą USB 3.0, ładowanie bezprzewodowe, skaner tęczówki oka oraz certyfikat IP67, który zapewni ochronę przed wodą i kurzem. Cała konstrukcja ma mieć 7,8 mm grubości. Z takich jeszcze ciekawszych informacji, ponoć Elite x3 będzie wspierać funkcję Continuum od Microsoftu.

źródło: Tech2 przez GSMArena