Targi MWC można uznać za otwarte, ponieważ poznaliśmy już pierwsze ciekawe produkty prosto z Barcelony. Alcatel jako pierwszy miał swoją konferencję tuż przed MWC, gdzie pokazał ciekawe smartfony, takie jak Idol 4 i Idol 4S oraz swoje pierwsze urządzenie hybrydowe z systemem operacyjnym Windows 10 – Alcatel PLUS 10. I właśnie na tym ostatnim skupimy się w tym artykule.

Od razu trzeba zaznaczyć, że Alcatel PLUS 10 nie jest przeznaczony dla wszystkich, a dla osób mniej wymagających, które będą używać go raczej do lekkich prac, głównie nastawionych na pisanie, oglądanie multimediów czy rozrywkę w mniej wymagające gry. Z pewnością przypadnie on osobom, które cenią sobie mobilność, a to dlatego, że hybryda ma kompaktowe rozmiary – 259,3 x 156,2 x 8,35 mm – co nie powinno szczególnie przeszkadzać w podróży. Producent dodaje jeszcze, że PLUS 10 można używać bez klawiatury, co sprawia, że staje się jeszcze bardziej mobilny.

Alcatel PLUS 10
Alcatel PLUS 10 / fot. Alcatel

 

Alcatel PLUS 10 ma 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (1280 x 800 pikseli) i aż chce się powiedzieć, mało, bo przy takiej przekątnej często spotyka się Full HD. Urządzenie zasila czterordzeniowy procesor Intel Atom Z8350 o taktowaniu zegara do 1,92 GHz, który ma wsparcie ze strony 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Skoro jesteśmy już przy pamięci, to PLUS 10 dostał 32 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować za pomocą microSD do 64 GB.

Alcatel PLUS 10
Alcatel PLUS 10 / fot. Alcatel

 

Jeśli wydarzy się coś ciekawego podczas podróży, to będziemy mieli możliwość uwiecznienia tego na zdjęciu lub filmie. PLUS 10 wyposażono w dwa aparaty – główny o rozdzielczości 5 Mpix oraz przedni o rozdzielczości 2 Mpix. Chyba nie trzeba mówić, że zdjęcia do najlepszych należeć nie będą, ale trzeba też zaznaczyć, że przecież jest to tablet, gdzie w zasadzie można było ograniczyć się do przedniej kamerki do wideo-rozmów. Energii dostarczy bateria o wielkości 5830 mAh, a system to Windows 10.

Tablet używany bez klawiatury oferuje tylko łączność Wi-Fi, ale kiedy podłączymy go do klawiatury, będziemy mogli korzystać z sieci LTE. Klawiatura ma bowiem wbudowany modem LTE i może służyć jako hotspot WiFi dla 15 urządzeń. Co ciekawe, w klawiaturze mieści się również dodatkowa bateria 2580 mAh, co w sumie daje nam sporo ponad 8000 mAh. Jak zapewnia Alcatel, powinno to wystarczyć na 8 godzin pracy.

Alcatel PLUS 10 - klawiatura
Alcatel PLUS 10 – klawiatura / fot. Alcatel

 

Reszta specyfikacji obejmuje Bluetooth 4.0, dwa frontowe głośniki stereo z efektem 3D audio, port USB typu A, dwa porty micro USB, micro HDMI i wejście słuchawkowe. Alcatel PLUS 10 oferowany będzie w czterech opcjach kolorystycznych – metaliczny srebrny, biały matowy, czarny matowy oraz szaro-skórzany o jedwabistej strukturze. Nowość od Alcatela będzie dostępna w Europie, ale dopiero w czerwcu 2016 roku, więc trochę trzeba będzie poczekać.

źródło: Alcatel (informacja prasowa)